Korupcijas uztveres indekss neatspoguļo patieso situāciju valstī

0 komentāri

Nevalstiskās organizācijas Transparency International šodien publiskotais korupcijas uztveres indekss (KUI) atspoguļo korupcijas uztveri, nevis faktisko situāciju, paziņojumā norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Faktisko situāciju ir teju neiespējami precīzi izmērīt, jo korupcija ir latents noziegums, norāda KNAB. Tāpēc iestāde aicina ikvienu būt neiecietīgam pret korupciju, neiesaistīties pretlikumīgās darbībās un par sev zināmiem gadījumiem vērsties KNAB.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

KNAB paziņojumā atgādina, ka Latvijā KUI nosaka jau 16 gadus un šajā laika posmā ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi – 2008.gadā pēc augstākā punktu skaita sasniegšanas bija novērojams kritums, kas stabilizējās pērn. Šo gadu laikā Latvijai ir visstraujākais kāpums Baltijas valstu vidū – par 11 vietām.

Šī gada rezultātu uzlabojums ir KNAB 12 gadu pieredzes un mērķtiecīgā darba rezultāts. Sabiedrības uzticība ir pieaugusi KNAB kā neatkarīgai un politiski neitrālai korupcijas izskaušanas iestādei.

Jau ziņots, ka Latvija nevalstiskās organizācijas Transparency International šodien publiskotajā KUI ieņēmusi 43.vietu, bet pērn 49.vietu. Šogad 175 valstu rangā Latvija savu vietu dala ar Maltu, Dienvidkoreju un Seišelu salām. Tomēr Latvija joprojām ievērojami atpaliek no Igaunijas – par 69 punktiem. Tai pat laikā Latvija ir priekšā tādām pazīstamām valstīm kā Itālija, Čehija, Ungārija un Grieķija.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas