Jaunais būvniecības likums – vai karjeras beigas speciālistiem pēc 40 gadu vecuma?

0 komentāri

Būvniecības nozarei patlaban trūkst vismaz 30% kvalificētu speciālistu, pauž šajā jomā strādājošie. Simtos objektu, tostarp skolās un bērnu dārzos, šobrīd strādā mazkvalificēti strādnieki. Paši amata pratēji saka – nākotnē situācija palikšot vēl sliktāka, jo pēc divām nedēļām stāsies spēkā jaunais Būvniecības likums.

Līdz šim novārtā būvniecības nozarē ir palicis kvalifikācijas jautājums, taču tagad tiks veidota tāda sistēma, kas liks nozarē vairāk ienākt kvalificētam darbaspēkam, bet nekvalificētam – to pamest, iepriekš atzina Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grīnbergs. Līdz ar jauno noteikumu stāšanos spēkā būvnieki ar vidējo profesionālo izglītību vairs nevarēs vadīt būvobjektus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Būvnieks Valentīns Čerņatins:

Es nevarēšu vadīt būvdarbus, būs jāiet mācīties. [..] Pretējā gadijumā būs zaudēta profesija – vai jāmaina profesija, vai arī jāiegūst šīs sertifikāts.

Būvnieki uzskata, ka kontrolei būvdarbos ir jābūt, taču jaunā likuma norma var palikt tikai ”uz papīra” – lielākā daļa būvdarbu vadītāju, kuri ir speciālisti savā jomā, neiešot apgūt augstāko izglītību, bet gan meklēs citus variantus.

Latvijas Būvnieku asociācijas pārstāvis, SIA “Orions” valdes loceklis Igors Tarkovs:

Kā jūs domājat – ja cilvēkam ir pāri 40 gadiem, vai viņš ies uz augstskolu? Simts punkti – nē! Viņš strādās nelegāli, kā konsultants, aizies uz privāto sektoru. Šodien daudzi būvē privātmājas. Kopumā tas nozīmē simtiem speciālistu, kuri vispār var aiziet no tirgus. Pēc trim gadiem būs krīze.

Tikmēr Ekonomikas ministrija, kura virzīja šos grozījumus, uzskata, ka šī likuma pieņemšana sakārtos būvniecības nozari.

Plašāk – LNT raidījuma “900 sekundes” sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas