Japānas reitingu aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu

0 komentāri
Japānas reitingu aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu
Foto: LETA

Japānas aģentūra Rating and Investment Information, Inc. (R&I) paaugstināja Latvijas kredītreitingu. Valsts kredītreitings saistībām ārvalstu valūtā ir paaugstināts par vienu pakāpi no BBB uz BBB+.

Nākotnes prognozes vērtējums noteikts kā stabils.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad Latvijas kredītreitingu jau paaugstināja trīs liekākās starptautiskās reitinga aģentūras – Fitch, Standard&Poor’s un Moody’s.

Aģentūra atzīmē, ka Latvijas ekonomika ir kļuvusi stabilāka un bažas par ekonomikas un finanšu sistēmas svārstīšanos ārējo apstākļu ietekmē ir būtiski mazinājušās. Fiskālā situācija un situācija finanšu sistēmā ir stabila. Uzlabojas arī apstākļi darba tirgū, norāda R&I. Ārējā parāda apjoms pret iekšzemes kopproduktu (IKP) samazinās.

Latvijas IKP izaugsme 2014. gadā tiek prognozēta 2 – 3% apjomā. Tomēr aģentūra norāda, ka pieaug riski sasniegt valdības prognozēto 2,8% IKP izaugsmi 2015. gadā. Tam pamatā ir straujā situācijas pasliktināšanās Krievijas ekonomikā, kā arī neskaidrība par situāciju eirozonā nākotnē. Aģentūras skatījumā, kad ārējās neskaidrības mazināsies, izaugsmes tempi ekonomikā palielināsies. Budžeta deficītu 2015. gadā  plānots saglabāt 1% apjomā no IKP.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas