Izrādās, Latvijas Ziemassvētku eglītes visbiežāk ved uz Krieviju un Igauniju

0 komentāri

Ziemassvētki ir peļņas laiks ne tikai veikalniekiem, bet arī mežsaimniekiem. Izrādās pērn Latvija uz ārzemēm eksportējusi rekordlielu eglīšu skaitu.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka aizvadītajā gadā Latvija eksportējusi vairāk nekā 18 tūkstošus Ziemassvētku eglīšu, par kopējo vērtību – gandrīz 250 tūkstoši eiro. Tas ir septiņkārtīgs vērtības pieaugumsm salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā pēdējā desmitgadē Latvijā audzētas eglītes galvenokārt tiek eksportētas uz Krieviju, taču arī kaimiņi igauņi iecienījuši Latvijas skujkokus. Periodiski eglītes tiek vetsas arī uz Norvēģiju un Horvātiju.

Pēdējo trīs gadu laikā Ziemassvētku eglīšu eksporta vērtība ievērojami apsteidz importu. Taču aizvien Latvijā nopērkamas arī eglītes no Nīderlandes, Vācijas un Lietuvas.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas