Graudkopības nozarei gaidāmi 220 miljoni eiro zaudējumi

0 komentāri

Septembrī ir piedzīvota zemākā pārtikas kviešu cena – 149,5 eiro par tonnu, kamēr 2012. gadā šajā pašā laikā pārtikas kviešu cena sasniedza 520 eiro. Graudkopji lēš, ka cenas samazinājums, ziemāju pārsēšana, kā arī papildu kaltēšanas izmaksas slapjās ražas dēļ šogad radījušas zaudējumus 220 miljonu eiro apmērā.

Lai pārrunātu sarežģīto situāciju graudkopības nozarē un meklētu risinājumus iespējamam valsts atbalstam, šodien plānota zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un graudkopības kooperatīvu vadītāju tikšanās.

Sarunas mērķis ir pārrunāt sarežģīto situāciju un meklēt risinājumus iespējamam valsts atbalstam. Zaudējumi saistīti ar graudu cenu straujo kritumu pasaulē, papildu izmaksām kulšanas sezonas laikā, kā arī ievērojamiem izdevumiem, pavasarī pēc ziemas kailsala pārsējot laukus.

Saskaņā ar kooperatīvu datiem pārtikas kviešu cenas laikā no pagājušā gada 1. janvāra līdz šā gada septembrim samazinājušās par 36,6% jeb 86,30 eiro par vienu graudu tonnu.

Septembrī ir piedzīvota zemākā pārtikas kviešu cena. Augsto izmaksu dēļ daudzām saimniecībām draudot bankroti, taču situācijas dramatismu līdz šim mazinājuši kooperatīvi, kas kreditē zemniekus, taču kreditēšana nevarot ilgt bezgalīgi, norāda kooperatīvu vadītāji.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas