Getliņi Eko izsludina izsoli uz jauno tomātu ražu

0 komentāri

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Getliņi Eko izsludinājis atklātu izsoli uz šajā gadā izaudzēto tomātu ražas pirkšanas tiesībām, liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Ierakstā norādīts, ka izsoles priekšmets ir tiesības uz Getliņi Eko tomātu ražu, kas ienāksies laikā no 1. decembra līdz nākamā gada 31. maijam.
Plānots, ka uzņēmums pārdos 273 000 kilogramus Beorange F1 šķirnes, 39 000 kilogramus Montenegro šķirnes un 78 000 kilogramus Haiku šķirnes tomātu. Ražas novākšanas biežums plānots divas reizes nedēļā. Izsole plānota 19. novembrī plkst. 12.00 Stopiņu novada Rumbulā, Kaudzīšu ielā 57.

Izsoles sākumcena – 3,70 eiro par vienu kilogramu tomātu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli 21% apmērā, savukārt izsoles solis – 0,05 eiro.
Kā ziņots, Getliņi Eko šogad jaunās siltumnīcas būvniecībā investēja 3,55 miljoni eiro, no kuriem 70% ir SEB bankas piešķirtais līdzfinansējums. Kopējā siltumnīcas bloka platība ir 11 448 kvadrātmetri, no kuriem lielāko daļu – 10 512 kvadrātmetrus – aizņem stādi.
Jaunajā siltumnīcā Getliņi Eko ik nedēļu novāc 13–15 tonnas ražas, un tas gandrīz trīs reizes pārsniedz iepriekšējo ražu no pirmās siltumnīcas, kas bija 4–4,6 tonnas tomātu nedēļā.

Lielaugļu oranžie tomāti Getliņi Eko siltumnīcās tiek audzēti kopš 2011. gada. Tomātus audzē minerālvates dobēs, augu barošanai tiek izmantota datorizēta mēslojuma jaukšanas un padeves programma, tomātu ziedu apputeksnēšanos nodrošina kameņu saimes, bet cīņai ar kaitēkļiem tiek izmantoti to dabiskie ienaidnieki spožlapsenes un plēsējērces. Siltumnīcas apsildīšanā tiek izmantota atkritumu pārstrādes procesā iegūtā siltumenerģija.

Getliņi Eko dibināts 1997. gadā ar pamatkapitālu 5 995 269 eiro. 2013. gadā uzņēmums apgrozīja 11,5 miljonus eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2012.gadā, savukārt peļņa uzņēmumam kritusies gandrīz 2,5 reizes, kopumā veidojot 941 178 eiro, liecina Firmas.lv informācija.
Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas