Gandrīz puse Latvijas sabiedrības atbalsta algu maksāšanu aploksnēs

0 komentāri

Gandrīz puse sabiedrības atbalsta algu maksāšanu aploksnēs. Saglabājoties šādai situācijai, ir grūti cīnīties ar ēnu ekonomiku. Šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti iepazīstināti ar Valsts ieņēmumu dienesta veikumu un Finanšu ministrijas plāniem ēnu ekonomikas mazināšanā.

Aptuveni 740 miljoni eiro katru gadi tiek sadalīti aploksnēs starp 529 tūkstošiem strādājošo, tā secina Finanšu ministrija, analizējot ēnu ekonomikas pētnieka Arņa Saukas apkopotos datus vēl par 2013. gadu, kad šīs grūti tveramās ekonomikas īpatsvars iekšzemes kopproduktā negaidīti uzrādīja kāpumu līdz 23,8%. Jaunāku dati par pērno gadu būs zināmi tuvāk pavasarim, bet ministriju satrauc arī SKDS veiktā aptauja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aplokšņu algas ir tikai viena no problēmām. Finanšu ministrijas izveidotā Konsultatīvā padome ēnu ekonomikas ierobežošanai plāno strādā kopumā trīs virzienos, tostarp uzlabot uzņēmējdarbības vidi, risināt uzraudzības iestāžu kapacitāti un pats smagākais – mainīt lielas daļas sabiedrības viedokli, ka nemaksāt nodokļus ir pieņemami, uz to, ka nodokļus maksāt ir katra pienākums.

Vēl ierēdņi grib mainīt iedzīvotāju pārliecību, ka viņi netiks pieķerti, bet ja tiks, tad par to nekas nebūs.

Valsts ieņēmumu dienests aplēsis, ka 2013.gadā nodokļu plaisa jeb iespējamie nesamaksātie darba spēka nodokļi veidoja 25 – 26% no summas, kura būtu jāsaņem, ja visi maksātu šo nodokli. Valsts ieņēmumu dienests atklāj, kā strādā ar nodokļu nemaksātājiem.

”Mēs esam sadalījuši arī savu darbu tā, organizējuši, lai nepārklājas, lai mēs nestrādājam dažādas struktūrvienības ar vieniem un tiem pašiem nodokļu nemaksātājiem. Līdz ar to ar maza riska nodokļu nemaksātājiem, mēs uzskatām, ka nav efektīvi strādāt, jo tās ir izmaksas, kas būs neadekvātas ieguldījumam, ka tur ar stimulējošo likumdošanu jāstrādā.Vidējais risks ar, mēģinām ar audzinošs, preventīvu, kur bez soda sankcijām. Kur augsts risks, tur audits, tematiskās pārbaudes,” norāda VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Valsts ieņēmumu dienests šogad plāno nodokļos iekasēt par 5,4% vairāk nekā pērn, lielus plānus liekot tieši uz PVN un algas nodokļiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas