FM: Turpmāko eksporta izaugsmi ietekmēs Krievijas noteiktās sankcijas

0 komentāri

Šā gada jūlijā Latvijas preču ārējas tirdzniecības apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 7,8%. Pozitīvo pieaugumu galvenokārt nodrošināja koka un koka izstrādājumu eksports. Jāņem vērā, ka jūlija datos vēl neparādās Krievijas noteiktā embargo ietekme uz Latvijas eksportu, kas tika noteikti augusta sākumā.

Otro lielāko devumu nodrošināja elektroierīces un elektroiekārtas, ko pamatā ietekmēja mobilo telefonu eksporta apjomu kāpums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gandrīz tikpat liels bijis arī to importa pieaugums, kas norāda uz reeksporta apjomu kāpumu šajā preču kategorijā. Papildus šīm preču grupām salīdzinājumā ar 2013. gada jūliju palielinājās arī dzelzs un tērauda izstrādājumu eksporta apjoms par 30,5%.

Eksporta apjomu kritums uz Krieviju šobrīd galvenokārt saistīts ar rubļa vērtības samazinājumu attiecība pret eiro, kas padara Latvijas preču eksportu dārgāku un veicina Krievijas ekonomikas izaugsmes tempu mazināšanos, kas negatīvi ietekmē pieprasījumu pēc Latvijas precēm.

Lai gan jūlijā fiksēts spēcīgs eksporta pieaugums, tomēr piesardzību par turpmākajām ekonomikas attīstības perspektīvām ievieš ekonomikas sentimenta indekss (ESI), kas gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā kopumā augustā ir pazeminājies.

Indeksa līmenis joprojām pārliecinoši turas virs 100 punktu atzīmes, tomēr sarūk Eiropas uzņēmēju vērtējums par klientu veiktajiem pasūtījumiem šī gada trešajam ceturksnim.

Negatīvi vērtējams arī tas, ka ģeopolitiskā situācija reģionā paliek nestabila un saglabājas augsti riski ekonomikas izaugsmei. Tas ietekmē gan uzņēmēju un patērētāju konfidenci, gan arī investoru noskaņojumu, kas netiešā veidā bremzē ekonomikas attīstību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas