“Tavs otrais maks” – PTAC soda ātro kredītu firmu par šāda saukļa izplatīšanu

2 komentāri
“Tavs otrais maks” – PTAC soda ātro kredītu firmu par šāda saukļa izplatīšanu
Foto: LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sodījis SIA OC finance ar 3500 eiro par video reklāmas ar saukli “Tavs otrais maks” izplatīšanu, jo tā veicina patērētāju bezatbildīgu aizņemšanos.

PTAC informē, ka OC finance, izplatot video reklāmu, tajā atainojis pāri restorānā, kas maksāšanas brīdī saprot, ka nav pietiekami naudas, lai apmaksātu vakariņas, un reklāmā redzamais vīrietis izvelk otru maku, tādējādi simboliski tiek parādīts, ka tiek paņemts kredīts, lai veiktu apmaksu par izklaides pasākumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

PTAC secina, ka šajā reklāmā izteiktais aicinājums aizņemties, lai apmaksātu izklaides pasākumu, ir uzskatāms par tādu, kas aicina patērētāju saņemt kredītu, nepārdomāti vai neizvērtējot tā nepieciešamību. PTAC ieskatā dažādi izklaides un atpūtas pasākumi nav primārās nepieciešamības vajadzības pakalpojumi, bez kuriem patērētājs nevarētu iztikt. Līdz ar to aicinājums aizņemties, lai apmaksātu rēķinu restorānā, ir uzskatāms par tādu, kas aicina patērētāju saņemt kredītu nepārdomāti vai neizvērtējot tā nepieciešamību.

Reklāma tika pārraidīta kanālā RīgaTV 24 no 2015. gada 20. jūlija līdz 4. septembrim. 17. februārī PTAC pieņēma lēmumu, ar kuru OC finance piemēroja naudas sodu 3500 eiro apmērā. Piemērojot sodu, PTAC ņēma vērā arī to, ka OC finance 2015.gada 20.maijā PTAC adresētā vēstulē jau apņēmās turpmāk neizmantot savās reklāmās uz izklaides pasākumiem balstītus scenārijus un sižetus, kā arī turpmāk atbildīgi izmantot saukli “Tavs otrais maks”, tomēr šīs apņemšanās neievēroja.

PTAC aicina reklāmas veidotājus un izplatītājus veidot patērētāju kreditēšanas reklāmu pārdomāti un atbildīgi, ievērojot normatīvo aktu prasības.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Zigmārs Ancveirs
  0

  Zigmārs Ancveirs

  Tādas lomu spēles vien ir. Ja gribētu pa īstam ieviest kārtību, tad nespēlētos ar sodiem par kaut kādiem saukļiem. Starp citu, kas notiek ar bezmaksas kredītiem? Te tos var apskatīt - https://bezmaksaskrediti.lv/, bet vai tas ir legāli?

  30.04.2016 20:48

 • Lsd
  0

  Lsd

  Malaci PTAC

  09.03.2016 21:30

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas