”Swedbank” pirmajā pusgadā nopelna 59 miljonus eiro

0 komentāri
”Swedbank” pirmajā pusgadā nopelna 59 miljonus eiro
Foto: LETA

”Swedbank Latvija” šā gada pirmajos sešos mēnešos strādāja ar 59 miljonu eiro peļņu, liecina jaunākie bankas finanšu dati.

Iepriekšējā gada pirmajā pusgadā finanšu rezultāts bija 49 miljonu eiro peļņa.

Banku sektors šobrīd ir gatavs piedāvāt vairāk naudas kreditēšanā, tomēr to bremzē uzņēmumu piesardzība par saviem nākotnes plāniem, stāstīja ”Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mačinskis.

”Privātpersonu biznesā redzam lielāku klientu interesi par mājokļu kreditēšanu. [..] Ikdienas pakalpojumos turpinās klientu paradumu maiņa – cilvēki arvien vairāk izvēlas ikdienas lietas paši darīt internetbankā vai telefoniski un filiāle kļūst vieta konsultācijai par sarežģītākiem pakalpojumiem,” viņš pauda.

Jaunās kreditēšanas apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 268 miljonus eiro, tomēr uzņēmumu pieprasījums pēc jauna finansējuma saglabājās zems. Kredītu kopapjoms pirmā pusgada beigās bija 3218 miljoni eiro.

Ukrainas-Krievijas konflikta ietekme tiešā veidā iespaidu nav atstājusi, tomēr daļa klientu nogaida ar investīciju veikšanu un sava biznesa paplašināšanu.

Aktivitātes pieaugumu var novērot hipotekārās kreditēšanas tirgū, kur kreditēšanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, ir pieauguši par aptuveni 22%, apkopojusi banka.

Noguldījumu apjoms pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 12 procentiem salīdzinot ar līdzīgu laika posmu gadu iepriekš. Depozītu portfelis otrā ceturkšņa beigās sasniedza 3166 miljonus eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas