Reirs: Finanšu ministrija neredz papildu finansējumu graudkopjiem

0 komentāri

”Vispirms Zemkopības ministrijai ir jāanalizē pagājušās nedēļas otrajā pusē graudkopju sniegtie dati, ka šogad nozarei gaidāmi 220 miljoni eiro zaudējumi, un tad zemkopības ministram jānāk uz Ministru kabinetu ar priekšlikumiem, kā situāciju risināt. [..] Līdzekļu graudkopjiem nav ne šā gada valsts budžetā, ne arī nākamā gada budžeta projektā,” tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Finanšu ministrs norādīja, ka nākamā gada budžetā nav paredzēts tiks liels finansējums graudkopjiem. Zemkopības nozarei nākamgad paredzēts 51 miljons eiro, kas ir pietiekami liels līdzekļu daudzums.

Arī šā gada valsts budžetā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nauda jau ir iztērēta un nav iespējas palīdzēt graudkopjiem, skaidroja finanšu ministrs.

Skaties.lv jau ziņoja, ka septembrī ir piedzīvota zemākā pārtikas kviešu cena – 149,5 eiro par tonnu, kamēr 2012. gadā šajā pašā laikā pārtikas kviešu cena sasniedza 520 eiro. Graudkopji lēš, ka cenas samazinājums, ziemāju pārsēšana, kā arī papildu kaltēšanas izmaksas slapjās ražas dēļ šogad radījušas zaudējumus 220 miljonu eiro apmērā.

Lai pārrunātu sarežģīto situāciju graudkopības nozarē un meklētu risinājumus iespējamam valsts atbalstam, šodien plānota zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un graudkopības kooperatīvu vadītāju tikšanās.
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas