“Moody’s”: ES reformas apdraud 82 Eiropas banku kredītreitingus

0 komentāri

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s” piektdien samazināja 82 Eiropas banku kredītreitingu nākotnes perspektīvas, šādu lēmumu skaidrojot ar jauniem Eiropas Savienības (ES) noteikumiem, kas padara bankas savstarpēji atbildīgas par riskiem jaunas krīzes gadījumā.

Šāds lēmums norāda uz grūtībām saistībā ar banku sistēmas stabilizēšanu, kas jau izraisījusi sabiedrības un politisko neapmierinātību.

ES jaunie noteikumi paredz norobežot bankas, kas varētu radīt paniku sistēmā, un samazināt riskus nodokļu maksātājiem glābt bankas, lai novērstu to graujošo ietekmi uz ekonomiku.

“Moody’s” kredītreitinga perspektīvu samazinājusi 82 bankām no stabilas un negatīvu.

Divām bankām perspektīva pazemināta no pozitīvas uz stabilu, bet četrām bankām tā saglabāta līdzšinējā līmenī.

Visvairāk šāds “Moody’s” lēmums ietekmējis Vāciju, kur kredītreitinga perspektīva samazināta 12 bankām.

Aģentūra norāda, ka šādus lēmumus pieņēmusi saistībā ar Eiropas Parlamenta apstiprinātajiem banku savienības elementiem.

Banku savienību veido Vienotās uzraudzības mehānisms (SSM), kas darbību Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārraudzībā sāks novembrī.

SSM papildina Kopīgs mehānisms banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), kas likvidēs grūtībās nonākušās bankas, pirms tās paspējušas nodarīt pārāk smagu postu.

“Moody’s” vēsta, ka pagaidām nav vēl skaidrs, vai šie jaunie noteikumi būs efektīvi lielu starptautisku banku glābšanā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas