Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide

0 komentāri

Latvijā atbalstīta kredītinformācijas biroju izveide – to galvenais mērķis būs palīdzēt bankām, nebanku finanšu pakalpojumu sniedzējiem, un līzingu devējiem izvērtēt klientu spējas uzņemties saistības.

Kredītinformācijas biroju likums stājies spēkā 1. janvārī, un ir iecerēts, ka gada laikā reāli varētu sākt darboties trīs kredītinformācijas datubāzes. Taču pagaidām nozarē vēl  daudz neskaidrību. Piemēram, par to, vai tiks apkopota informācija un notiks tās apmaiņa starp birojiem par mazajiem kredītiem – 20 līdz 50 eiro apjomā.

Taču noteikti zināms, ka tiks apkopoti ne tikai kreditētāju, bet arī citu pakalpojumu sniedzēju dati, piemēram par komunālo maksājumu vai telefonu rēķinu apmaksu, turklāt ne tikai sliktie, bet ar arī labie dati.

KAAA valdes loceklis Armīns Kalniņš: ”Lai, pieņemsim cilvēks, ja maksā kārtīgi visus rēķinus, komunālos, mobilos, lai tajā brīdīt, kad viņš gribētu paņem pakalpojumu, kredītu, šī informācija tiktu ņemta vērā, šī būtu tā viņa pozitīvā maksājumu vēsture.”

Iecerēts, ka klients, kas nemaksā rēķinus, vispirms tiks brīdināts, bet pēc diviem mēnešiem – iekļauts kādā no kredītinformācijas biroju datu bāzēm. Savukārt pozitīvo datu iekļaušana būs brīvprātīga.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas