Bitcoin vadītājs: kriptovalūta ļauj saglabāt kontroli pār saviem līdzekļiem

0 komentāri

Kriptovalūtas jeb elektroniskās naudas pamatprincips – decentralizācija – ļauj šādas valūtas īpašniekiem jebkurā brīdī saglabāt pilnīgu kontroli pār saviem līdzekļiem, Rīgā notikušajā konferencē eCom21 sacīja Bitcoin Foundation vadītājs Džons Matoniss.

“Tā ir pilnīgi jauna finanšu sistēmas paradigma,” uzsvēra Matoniss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar viņa teikto, atteikšanās no tradicionālajiem emitentiem un regulatoriem šādas valūtas īpašniekiem ļauj jebkurā brīdī saglabāt pilnīgu kontroli pār saviem līdzekļiem un būt brīviem no jebkādiem ierobežojumiem, trešo personu intervences un monetārā voluntārisma. Tas ir aktuāli gan ikdienā, gan it īpaši krīzes situācijās, kad piekļuve naudas līdzekļiem var tikt ierobežota.

Kā galvenās jaunās valūtas priekšrocības Matoniss minēja arī tās augsto tehnoloģisko aizsardzību pret krāpšanos un hakeru uzbrukumiem, nulles inflāciju, iespēju veikt neierobežotu skaitu tūlītēju maksājumu, niecīgās apstrādes izmaksas, kā arī brīvo tiešsaistes tirdzniecību jebkurā pasaules valstī, tostarp arī Āfrikas valstīs, kur daudziem iedzīvotājiem nav kontu bankās.

Džons Matoniss:
Šodien jau ir acīmredzams, ka mobilajiem maksājumiem pieder nākotne, bet elektroniskā nauda (bitcoin) ir gatavs ideāls šo maksājumu instruments.

Bitcoin Foundation līderis ir pārliecināts, ka jaunā valūta principiāli jau ir gatava konkurēt ar tradicionālajiem maksājumu instrumentiem. Viņš atsaucās uz statistikas datiem, kas liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā elektroniskās naudas tirgus kapitalizācija katru gadu palielinājās vairāk nekā desmitkārt, un šobrīd tās vērtība tiek lēsta ap septiņiem miljardiem ASV dolāru (5,6 miljardi eiro). Elektroniskās naudas maku skaits katru gadu palielinās astoņkārtīgi. Turklāt, ja 2009. gadā, kad parādījās pirmā elektroniskā nauda, norēķini ar to tika ierobežoti, tad tagad to kā maksājuma instrumentu pieņem jau visās pasaules valstīs.

Elektroniskās naudas kvantitatīvais apgrozījums, pēc Matonisa vārdiem, jau ir pārsniedzis Western Union apgrozījumu, un tas tuvojas PayPal sistēmas maksājumu sistēmas apjomiem. “Mēs strauji tuvojamies finanšu galvenajai plūsmai,” secināja Matoniss.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas