Bankas šogad divos mēnešos nopelnījušas – 64 miljonus eiro

0 komentāri

Banku sektora peļņa šā gada pirmajos divos mēnešos bija 64 miljoni eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015. gada februārī.

Ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96,5%).
Banku sektora kopējais aktīvu apmērs palielinājās par 0,6% jeb 169,2 miljoniem eiro, februāra beigās sasniedzot 30,9 miljardus eiro.
Kopējais noguldījumu apjoms bankās februāra beigās sasniedzis 22,084 miljardus eiro. Tas ir par 108 miljoniem eiro mazāk nekā 2014.gada beigās.

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs februārī salīdzinājumā ar janvāri palielinājās par 1% jeb 218 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,8% jeb par 77 miljoniem eiro, ko galvenokārt ietekmēja uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumu kāpums.
Savukārt nerezidentu noguldījumi palielinājās par 1,2% jeb 141 miljonu eiro, ko būtiski ietekmēja arī ASV dolāra vērtības kāpums (divas trešdaļas noguldījumu ir ASV dolāros).

Banku sektora kopējais kredītportfelis 2015. gada februāra beigās bija 14,745 miljardi eiro, kas ir par 0,5% jeb 78,69 miljoniem eiro vairāk nekā janvāra beigās.

Kredītportfelis februārī nedaudz samazinājās – par 0,3% jeb 48 miljoniem eiro, tajā skaitā rezidentu nefinanšu uzņēmumu kredītportfelis – par 0,5% un rezidentu mājsaimniecību – par 0,5%, savukārt nerezidentu kredītportfelis pieauga par 0,8%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas