Fakti! Lietuvā vidējā darba alga ir mazāka nekā Latvijā

0 komentāri

Nav noslēpums, ka galvenie iemesli, kādēļ cilvēki pamet, kādu valsti un pārceļas uz citu, ir darba pieejamība un darba samaksa. Kādi ir šā brīža skaitļi par minimālo algu trijās Baltijas valstīs?

Izrādās, patlaban viszemākā vidējā alga pērn bija Lietuvā 712 eiro, tad sekojam mēs – Latvijā tā bija 818 eiro, savukārt lielākā vidējā alga pērn bija Igaunijā – 1065 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr likumsakarīgi Igaunijā no valsts izbraukušo skaits ir vismazākais, bet Latvijā un Lietuvā izbraukšana bijusi lielāka, izteikti daudz – ekonomiskās krīzes gados. Turklāt Lietuva nedaudz apsteidz Latviju, apstiprinot apgalvojumu, ka algas lielums un izbraukšana iet roku rokā.

Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm, lūzums cilvēku aizplūšanā prom no valsts varētu būt ap 2020. gadu, kad atgriezušos iedzīvotāju skaits jau būs lielāks nekā to cilvēku, kas dodas prom.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas