ES apturējusi kompensāciju izmaksu ražotājiem; kā tas ietekmēs Latviju?

0 komentāri

Eiropas Savienība ir apturējusi kompensāciju izmaksu augļu un dārzeņu ražotājiem. Bija paredzēts segt zaudējumus tiem lauksaimniekiem, kurus skāris Krievijas noteiktais embargo. Taču izrādās, ka, piemēram, poļu zemnieki bija pieprasījuši kompensēt tādu apjomu, kas pārsniedz pat kopējo Eiropas Savienības dārzeņu eksportu uz Krieviju.

Kompensāciju izmaksām, tiem ražotājiem, kuri vairs nevar pārdot savas preces Krievijas tirgū, Eiropas Komisija bija atvēlējusi 125 miljonus eiro. Tagad šī summa iesaldēta, jo radušās šaubas par Polijas iesniegto skaitļu patiesumu – tā norādījusi daudz lielāku kompensējamo dārzeņu apjomu. Kompensējamo gurķu daudzums vien pieckārt pārsniedz kopējo ES ikgadējo eksporta apjomu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas dārzeņu audzētāji uzskata, ka šāda ”šmaukšanās” un negodīga cīņa par kompensācijām esot bijusi paredzama.

Daudzi Latvijas zemnieki vēl nemaz nebija aprēķinājuši zaudējumus. Tagad, līdz ar krāpšanās nākšanu gaismā ir radušas bažas, ka pašmāju lauksaimniekiem būs jārēķinās ar vēl lielāku birokrātiju atbalsta saņemšanā. Tomēr vienlaikus tagad esot cerība, ka kompensācija tiks sadalīta godīgi.

Eiropas Komisija joprojām ir gatava atbalstīt tos ražotājus, kas Krievijas sankciju dēļ pēkšņi zaudējuši svarīgu tirgu, un jau tuvāko dienu laikā plānots izstrādāt efektīvāku kompensāciju sadales shēmu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas