Ēnu ekonomikas apkarošanā iesaistīsies arī ministrijas

0 komentāri

Ēnu ekonomikas apkarošanā Valsts ieņēmumu dienestam nāks talkā arī nozaru ministrijas. Finanšu ministrija izstrādājusi stratēģisku plānu pelēkās zonas apkarošanai, izvirzot mērķi nākamo 5 gadu laikā ēnu ekonomikas apkarošanā sasniegt Eiropas savienības vidējo līmeni.

Ēnu ekonomika Latvijā tiek lēsta aptuveni 25% apmērā no Iekšzemes kopprodukta. Naudas izteiksmē tie ir vairāki simti miljoni eiro, kas aiziet gar degunu valsts maciņam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējo gadu laikā Valsts ieņēmumu dienests veicis virkni pasākumu, lai pelēko sektoru samazinātu, un paredzams, ka turpmāk dienestam palīgā nāks arī nozaru ministrijas.

To paredz Finanšu ministrijas sagatavotais stratēģiskais plāns, kas kopā ar valsts ierēdņiem un uzņēmējiem tika apspriests pirmajā ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdē.

Finanšu ministrija izvirzījusi mērķi nākamajos 5 gados pelēko zonu samazināt līdz vidējam Eiropas savienības līmenim – 18,3%.

Tikmēr uzņēmēji sola nākt klajā arī ar saviem priekšlikumiem ēnu ekonomikas apkarošanā, tomēr no valsts sagaida lielāku caurskatāmību. Pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, ēnu ekonomikas samazināšana par 1 procenpunktu, gadā dotu papildus ieņēmumus 70 miljonu eiro apmērā.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas