Eksperti: elektrības cena no nākamā gada varētu pieaugt par 30%

0 komentāri

No nākamā gada 1. janvāra mājsaimniecības elektrību sāks iegādāties atvērtajā tirgū. Taču piegādātāja izvēle ir jāizdara līdz 15. decembrim. Aizmirstot izvēlēties kādu no piemērotākajiem tarifiem, mēneša izmaksas vienai mājsaimniecībai var pieaugt pat par trešdaļu.

Tikmēr reģistrētie mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji elektroenerģiju varēs pirkt par subsidēto starta tarifu. Lielas atlaides paredzētas arī daudzbērnu ģimenēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gatavību tirgot elektrību pagaidām pauduši seši uzņēmumi – Latvenergo, BCG Riga, Baltcom TV, SIA 220 Enerģija, Starfit Energy un Win Baltic. Cenu piedāvājumus mājsaimniecībām publiskojuši trīs – Latvenergo, Baltcom un Win Baltic.

Latvenergo Elektrum produktu līnijā ietilpst seši piedāvājumi, kuri pielāgoti klienta ikmēneša elektrības patēriņam. Visos variantos cena par vienu kilovatstundu svārstās ap 16 centiem.

Win Baltic izstrādājis divus tarifu plānus. Pirmais ir universālais ar minimālo garantēto enerģijas cenu 16 ar pus centi par kilovatstundu.

Baltcom TV klientiem piedāvā iegādāties dažādu pakalpojumu komplektus, kurā iekļauti televīzijas, interneta pakalpojumi komplektā ar elektroenerģiju, sākot no 21 ar pus eiro mēnesī.

Jau tagad droši var prognozēt, ka pārliecinoši lielākā daļa mājsaimniecību vismaz nākamā gada sākumā elektrības piegādātāju nemainīs un paliks uzticīgi Latvenergo. Lai gan līdz 15. decembrim ir jāizdara izvēle par piemērotāko tarifu plānu un piegādātāju – Latvenergo sola, ka bez elektrības neviens nepaliks. Uzņēmumā arī publiski izsakās, ka konkurence viņus pagaidām nebiedē.

Enerģētikas eksperti brīdina, ka no 1. janvāra par elektrību būs jāmaksā vairāk. Šā brīža aplēses liecina, ka par 15 līdz 30 procentiem mēnesī. Tā galvenokārt būs maksa par atbalstāmās elektroenerģijas iepirkumu. Trūcīgie iedzīvotāji un daudzbērnu ģimenes saņems valsts atbalstu un rūpes par viņu uzskaiti uzņēmusies pašvaldību savienība.

Uz elektrības cenu kritumu patērētāji var cerēt sākot no 2016. gada, kad sāks darboties Lietuvas – Zviedrijas elektropārvades tīkls. Tas pavērs iespējas importēt lētāku strāvu no Skandināvijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas