Ekonomikas ministrs devies uz AAE, lai tur veicinātu interesi par tirdzniecību ar Latviju

0 komentāri

Lai paplašinātu Latvijas uzņēmēju iespējas Apvienotajos Arābu Emirātos, divu dienu vizītē tur uzturas ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Apvienotie Arābu Emirāti šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris Persijas līča reģionā, kas ieņem 29. vietu ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Lielākais eksporta potenciāls šeit ir telekomunikāciju jomas uzņēmumiem, koksnei, kosmētikas ražotājiem. Interese esot arī par Latvijā ražotiem ekogriliem. Tikšanās laikā Abū Dabī parakstīts Latvijas valdības un Apvienoto Arābu Emirātu valdības ekonomiskās sadarbības līgums. Ministru pavada 15 Latvijas uzņēmēju delegācija.

“Mums ir divu dienu intensīva programma, attieksme pret Latviju ir ļoti pozitīva, ir vēlme sadarboties. Un mēs redzam, ka šāda pati attieksme mūsu biznesa pārstāvjiem, kuri strādās forumos. Šāda vizīte atver durvis daudz labāk nekā, ja viņi to darītu paši un tad pēc vizītes nobeiguma skatīsimies kāda būs rezultāti,” teic Ašeradens.

Vizītes gaitā amatpersonas apmainījās dāvanām. Ašeradens no sava arābu kolēģa saņēma apzeltītu palmu, savukārt, Latvijas puse pasniedza dizainera veidotus stikla traukus un fotogrāmatu ar dabas ainavām. Tikšanās gaitā panākta vienošanās, ka nākamā gada sākumā varētu notikt atbildes vizīte Rīgā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas