Ekonomikas ministrs: Citadeles pārdošanas līgumu rīt parakstīt nebūs iespējams

0 komentāri

Bankas Citadele pārdošanas līguma parakstīšana ir “uz jautājuma zīmes”, jo patlaban nav atrasts otrs Privatizācijas aģentūras (PA) valdes loceklis. Lai PA valde būtu rīcībspējīga, ir nepieciešami divi locekļi, šodien žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V). 

Ja netiks atrasts otrs PA valdes loceklis, būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai parakstītu līgumu par Citadeles pārdošanu izraudzītajiem investoriem, sacīja ekonomikas ministrs.

Otru PA valdes locekli varētu atrast nedēļas laikā, tad šis valdes loceklis varētu nedēļu iepazīties ar “Citadeles” līgumu pirms tā parakstīšanas.

Iepriekš bija paredzēts, ka līgums starp PA un ASV fondu Ripplewood Holdings par Citadeles valsts akciju iegādi varētu tikt parakstīts jau rīt, 31. oktobrī. Tomēr tagad ir skaidrs, ka līgumu rīt parakstīt nebūs iespējams.

Jau ziņots, ka viena vakantā PA valdes locekļa amatā nolemts iecelt līdzšinējo PA Komercdarbības dienesta vadītāju Vladimiru Loginovu.

Loginovs ir viens no PA ekspertiem, kurš regulāri piedalījās valdības sēdēs, kad tika lemts par bankas Citadele pārdošanas darījumu. Loginovam ir arī darba pieredze investīciju banku un korporatīvo finanšu jomā, darījumu organizēšanā, kā arī privatizācijas darījumu organizēšanā tādiem uzņēmumiem kā Ventspils nafta, Latvijas Unibanka u. c. Loginovs savulaik bijis Investīciju pakalpojumu daļas vadītājs Parex bankā.

Kā ziņots, līdzšinējā PA valde – valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un valdes loceklis Guntis Lausks – atkāpušies no amatiem, jo nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties parakstīt līgumu par Citadeles pārdošanu un uzskata, ka bija iespēja turpināt sarunas par bankas pārdošanu līdz gada beigām. Pēc Spridzāna teiktā, līguma noteikumi būtu vēl jāuzlabo.

Valdība šonedēļ atbalstīja finanšu konsultanta Societe Generale rekomendāciju noslēgt pirkuma līgumu par Citadeles akciju pārdošanu ar starptautisku investoru grupu, kuras sastāvā ir Ripplewood Advisors LLC un tā dibinātājs Tims Kolins.

PA iepriekš informēja, ka akciju bāzes cena par visām Citadeles akcijām ir 98,67 miljoni eiro. Savukārt līgumā paredzēts, ka valsts par 75% akciju iegūs 74 miljonus eiro. Tāpat viens no līguma nosacījumiem paredz, ka investori nedrīkstēs vismaz divus gadus pārdot bankas akcijas.

Pašlaik Latvijas valsts īpašumā ir 75% mīnus viena bankas Citadele akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai (ERAB). ERAB paudusi atbalstu valdības izraudzītajam Citadele akciju pircējam.

Citadeles bankas pārdošanas termiņus regulē vienošanās ar Eiropas Komisiju, kas paredz, ka Latvijai jāatrod Citadeles pircējs un jānoslēdz galīgs un saistošs pirkšanas un pārdošanas līgums ne vēlāk kā līdz 2014.gada decembra beigām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas