Eiropas piedāvātā summa tikai daļēji atrisinās Latvijas zemnieku problēmas

0 komentāri

Pēc vērienīgajiem streikiem Briselē, Eiropas lauksaimniekiem piedāvāts pusmiljarda atbalsts krīzes pārvarēšanai. Latvijas zemnieki saka – šis atbalsts risinās vien daļu šobrīd sasāpējušu problēmu.

Apmierinoši – tā Latvijas zemnieki vērtē Briseles galdā likto piedāvājumu ieilgušās krīzes risināšanai piena un cūkgaļas tirgū. Piesolītā tūlītējā palīdzība  no Eiropas Savienības lauksaimniecības rezerves fonda ir krietni par mazu, lai glābtu šobrīd zaudējumos un parādos grimstošos lauksaimniekus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visai Eiropas Piena nozarei paredzētie 420 miljoni būtu tūlītējs atbalsts, lai zemo piena cenu nomocītie ražotāji uzlabotu savu naudas plūsmu. Šobrīd neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai varētu tikt iedalīti 23 miljoni eiro, kas ir ļoti maz un visiem var nepietikt. Bet arī uz šo naudu vēl jāgaida.

Zemniekiem savilkt galus varētu palīdzēt arī lēmums oktobrī saņemt krietni lielāku daļu tradicionālo tiešmaksājumu un platībmaksājumu. Šobrīd nav pārliecinošu piedāvājumu pamata problēmai – kā panākt cenu celšanos piena litram. Īstermiņā un par dažiem centiem cena var pieaugt, ja tiks pārskatīta piena produktu intervences cena, kas nav mainīta kopš 2008.gada un ir ļoti zema. Šim piedāvājumam gan ir liela pretestība, jo tas nerisinot tirgus pieprasījuma piedāvājuma problēmu.

Foto:

Arī Eiropas Komisija nāk talkā, paredzot no 81a miljona līdz 200 miljoniem eiro 2019. gadā palielināt valsts līdzfinansējumu programmās, kas Eiropas ražotājiem palīdzētu atrast jaunus tirgus ārpus Eiropas. Bet arī šajā ziņā vēl jāatrisina zemnieku un lielveikalu sadarbības problēmas, nosakot piena cenas. To uzdos risināt augsta līmeņa darba grupai.

Vienlaikus izskan arī skarbāki risinājumi, kā var palielināt cenas, un tas ir samazināt piena ražošanas apjomus.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas