Eiropas Komisija apstiprina naudas piešķiršanu Rail Baltica projektam

0 komentāri
Eiropas Komisija apstiprina naudas piešķiršanu Rail Baltica projektam
Foto: Images Money/Flickr

Šodien Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis apstiprināja projektu sarakstu, kam piešķirams finansējums saskaņā ar Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (EISI), arī Rail Baltica projektam, liecina Eiropas Komisijas (EK) sniegtā informācija.

Komisija līdz 2015. gada jūlija beigām oficiāli pieņems lēmumu par finansēšanu. Līdzekļu izmaksa sāksies 2015. gada pēdējā ceturksnī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iepriekš Eiropas Komisija (EK) paziņoja par nodomu piešķirt Rail Baltica būvniecībai Baltijas valstīs 540 miljonus eiro.

Kopumā projektos paredzēts ieguldīt 13,1 miljardu eiro. EISI koordinācijas komiteja, ko veido 28 dalībvalstu pārstāvji, šodienas sanāksmē pauda labvēlīgu atzinumu par šīm investīcijām. 2014. gada novembrī tika ierosināts 315 miljardu eiro investīciju plāns EISI, kam jāpalīdz īstenot vienu no EK galvenajām prioritātēm – pārvarēt investīciju plaisu Eiropā un izveidot darbavietas izaugsmei labvēlīgus apstākļus, skaidro Komisijā.

Par transportu atbildīgā ES komisāre Violeta Bulca skaidroja, ka 276 izraudzītie projekti veicinās darbvietu radīšanu un stimulēs izaugsmi un konkurētspēju Eiropā.

Atsaucoties uz EISI 2014. gada uzaicinājumiem iesniegt priekšlikumus, tika piedāvāti vairāk nekā 700 projekti, kuriem kopumā bija pieprasīts 36 miljardu eiro finansējums. Pieejams ir tikai 13,1 miljards eiro, tāpēc EK deva priekšroku projektiem, kuriem ir lielākā pievienotā vērtība Eiropas mērogā. Atlases procesā projektus vērtēja, ņemot vērā vairākus iepriekš noteiktus atlases kritērijus: svarīgumu, gatavību, ietekmi un kvalitāti.

“Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 milimetrus jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020. gada.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas