Eiropa var palūgt atpakaļ Latvijai 11 miljonus eiro, kas “pazuduši” e-veselības projektā

2 komentāri

Eiropas rekonstrukcijas un attīstības fonda (ERAF) finansējums vairāk nekā 11 miljonu apmērā var tikt atzīts par nelietderīgi izlietotu. Ja tas notiks, iztērēto naudu nāksies atmaksāt no valsts budžeta, Saeimas deputātus brīdinājusi Valsts kontrole.

Projekts e-veselība ļautu mediķiem būtiski samazināt darbu ar papīriem. Līdz ar projekta veiksmīgu ieviešanu slimības lapas, receptes, pacientu medicīniskie dokumenti cirkulētu e-vidē, tāpat pacientiem būtu iespēja elektroniski pieteikties pie ārsta.

Sistēmas izveidē jau ir ieguldīti milzu līdzekļi – deviņu gadu laikā 14,5 miljoni eiro no Eiropas fondu naudas. Tomēr līdz pat šīm brīdim neviens e-veselības pakalpojums lietotājiem nav pieejams.

Tādēļ tagad pastāv risks, ka vairāk nekā 11 miljonus eiro fondu naudas Eiropa atzīs par nelietderīgi izlietotiem.

Foto:

Par e-veselības projekta ieviešanu atbildīgs arī Nacionālais veselības dienests, kura vadītāja Daina Mūrmane-Umbraško izteica cerību, ka sistēmu drīzumā izdosies iedarbināt.

E-veselība nav vienīgais e-projekts, kas Latvijā izgāzies. Iepriekš pamatīgu ažiotāžu sacēla izglītības ministrijas paspārnē tapušā interneta portāla Skolas.lv darbības pārtraukšana. Šā projekta neveiksmīga realizācija valstij radīja 3,5 miljonu eiro zaudējumus.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • OPA
  +1

  OPA

  Kas kļūdās .tas lai arī tagad maksā ,bet dīrā jau tik māsas un māsu palīgus par minimālo

  06.11.2015 13:33

 • ES
  +1

  ES

  Kļūdas izdara "maz atalgotie" ierēdni un augstie funkcionāri, maksā "bagātie" nodoklu maksātāji, jo kungi ar lielajām algām taču ari jāsaudzē.Kāpēc atkal mazie par klūdām maksā paši, bet par lielo-valsts budžets(mēs)?

  22.10.2015 14:37

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas