Dūklavs: Latvijas lielākie veikalu tīkli apliecina gatavību turpināt tirgot Latvijā audzētos dārzeņus un augļus

0 komentāri

Ceturtdien, 31. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Latvijas dārzeņu un augļu audzētāju organizācijām un lielo veikalu tīklu vadītājiem, lai arī turpmāk nodrošinātu Latvijas patērētājus ar Latvijā audzētiem dārzeņiem un augļiem.

Zemkopības ministrs norādīja, ka Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests raudzīsies, lai importētā produkcija atbilstu visām pārtikas drošuma un kvalitātes prasībām. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī aicināja tirgotājus sadarboties ne tikai ar Latvijas lielajiem dārzeņu ražotājiem, bet arī mazajiem, izvēloties to produkciju veikaliem reģionos.

Lielo veikalu ķēžu pārstāvji uzsvēra, ka tirgotājiem ir ļoti svarīga sekmīga sadarbība ar vietējiem dārzeņu un augļu audzētājiem, jo Latvijas patērētājiem par mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju ir liela interese, un pēdējā gada laikā tā ir īpaši palielinājusies.

Lielveikalu tīkli apliecinājuši vēlmi turpināt tirgot Latvijā ražoto produkciju. Dārzeņu un augļu ražotāju organizācijas uzskata, ka mūsu valstī audzētie dārzeņi un augļi ir kvalitatīvāki par importētajiem, ko augstu novērtē Latvijas patērētāji.

Kopš ziņas par paredzamo aizliegumu ievest Krievijā Polijā audzētos dārzeņus un augļus, Latvijas dārzeņu audzētājiem ir bažas, ka Latvijas veikalos varētu pieaugt Polijā audzēto salīdzinoši lētāko dārzeņu un augļu īpatsvars, kas Latvijas dārzeņu un augļu audzētājus nostādītu nevienlīdzīgā situācijā.

Poļu produktus Latvijā gatavs sagaidīt arī Prtikas un veterinārais dienests. Tas pagarinās līdz gada beigām kopš marta sāktās pastiprinātās augļu un dārzeņu kvalitātes un izcelsmes kontroles. Pastāv bažas, ka Latvijas negodprātīgi tirgotāji centīsies izmantot situāciju un poļu produkciju uzdos par savējo.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas