Citadele pērn strādājusi ar rekordaugstu peļņu; investoriem var nākties maksāt vairāk

0 komentāri

Banka Citadele pagājušajā gadā strādājusi ar rekordaugstu peļņu, būtiski pārsniedzot 2013. gada darbības rezultātus. Privatizācijas aģentūrā norāda, ka labie finanšu rezultāti var ieviest korekcijas bankas pārdošanas gala cenā. Proti, amerikāņu investoriem var nākties maksāt vairāk par 74 miljoniem eiro. 

Atgādinām, ka pārdošanas darījumam vajadzēja noslēgties jau vakar, taču vēl nav saņemta atļauja no Eiropas Centrālās bankas. Privatizācijas aģentūrā prognozē, ka par termiņa pārvilkšanu Latvijai soda sankcijas nedraud. Citadeles pārdošanas darījumu varētu noslēgt šā mēneša vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Banka Citadele, tās meitasuzņēmumi un filiāles Baltijas valstīs, Šveicē pagājušo gadu noslēguši ar vairāk nekā 32 miljonu eiro lielu peļņu. Savukārt pašas bankas Citadele peļņa pērn bijusi 29,2 miljoni eiro. Un tas ir teju divtik vairāk nekā 2013. gadā. Citadele ir sasniegusi labākos rādītājus kopš darbības uzsākšanas. Privatizācijas aģentūrā norāda, ka labie finanšu rezultāti var ieviest korekcijas bankas pārdošanas gala cenā, kas ir 74 miljoni eiro. Iespējamais cenas pieaugums gan būšot nebūtisks.

Četru gadu laikā Citadele kļuvusi par vienu no pelnošākajām bankām Latvijā. Labie rezultāti atkal liek uzdot jautājumu, vai valsts savas akcijas amerikāņu investoriem nav atdevusi pārāk lēti. Finanšu eksperti norāda, ka cena varētu būt augstāka, ja valsts būtu izvēlējusies akcijas pārdot biržā.

Privatizācijas aģentūra ir noslēgusi līgumu par valsts īpašumā esošo 75 procentu bankas Citadele akciju pārdošanu starptautisku investoru grupai Ripplewood. Iepriekš bija plānots, ka darījums noslēgsies marta beigās. Taču Eiropas centrālā banka vēl nav izsniegusi atļauju. Koalīcijas politiķi gan prognozē, ka par termiņu pārsniegšanu, Eiropas Komisija soda sankcijas Latvijai nepiemēros.

Jāpiebilst, ka valsts faktiski no Citadeles pārdošanas nesaņems ne graša. Visu summu, ko Latvija iegūs par tai piederošo akciju pārdošanu,  pārskaitīs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

Ārvalstu investors krīzes pārņemtajā Parex bankā savulaik ieguldīja aptuveni 126 miljonus eiro un savā īpašumā ieguva 25 procentus bankas akciju. Arī pēc labajiem peļņas rādītājiem, ERAB ieguldījums ir bijis lielāks, nekā pašreizējā Citadeles vērtība, tāpēc valstij šī starpība ir jākompensē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas