Cīņā ar ēnu ekonomiku, būvniecības nozarē plāno ieviest elektronisku reģistrēšanos

0 komentāri

Būvlaukumos varēs strādāt tikai elektroniski reģistrējoties. Lai cīnītos ar ēnu ekonomiku un veicinātu darba drošību, drīzumā būvniecības nozarē varētu tikt ieviestas elektroniskās identifikācijas kartes.

Būvniecības nozarē ir grūti laiki. Aktualizēts jautājums par darba kvalitāti, nav sakārtota būvniecības uzraudzības sistēma un nelegālā nodarbinātība kropļo tirgu. Būvnieki nolēmuši paši ķerties vērsim pie ragiem un sakārtot nozari. Ņemot vērā citu valstu pieredzi plānots ieviest elektroniskās identifikācijas sistēmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī šogad būvniecības nozare ieņem pirmo vietu valstī nelegālās nodarbinātības ziņā. Šā gada astoņos mēnešos VDI nozarē pieķērusi jau vairāk nekā 200 nelegāli nodarbinātos.

Plānots, ka katram strādniekam tiks piešķirta karte, kurā būs nolasāma informācija par viņa kvalifikāciju, darba drošības instruktāžām, darbā pavadīto laiku. Būvlaukumā drīkstēs atrasties tikai darbinieki, kuri ir piereģistrējušies. Valsts darba inspekcija šādu ideju atbalsta.

Tiekoties Valsts darba inspekcijas un būvnieku pārstāvjiem, jau pārrunāti elektronisko identifikācijas karšu ieviešanas principi.
Plānots, ka kartes tiktu piešķirtas centralizēti, tās būtu universālas, proti, tās nebūtu jāmaina ik reizi, kad tiek mainīts būvlaukums, kurā cilvēks strādā.

Ja kartes pierādītu, ka ir spējīgas darboties un funkcionēt būvniecībā, nākotnē šāda sistēma varētu tikt ieviesta arī citās nozarēs.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas