Baltijas valstis šogad saražojušas mazāk elektrības

0 komentāri

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos saražotais elektroenerģijas daudzums Baltijā sasniedza 12 217 gigavatstundas (GWh), kas ir par 14,2% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, pavēstījis AS “Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītājs Gatis Junghāns.

Tomēr Junghāns atzina, ka pēdējos mēnešos situācija ir normalizējusies, jo vasaras periodā saražotais elektrības apjoms bija 4386 GWh, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir audzis par 1,4%. “Reģionāli pirmo astoņu mēnešu laikā lielākais ražošanas apjoma kritums bija novērojams Latvijā, kur tas, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, sasniedza 20,6%. To izskaidro mazā ūdens pietece Daugavā, salīdzinoši siltais ziemas periods, kā arī zemo elektroenerģijas cenu tendence Skandināvijā,” skaidroja eksperts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr pēdējos trīs mēnešos situācija mēreni mainījusies saistībā ar pieaugumu elektroenerģijas cenu starpībā starp Latvijas un Skandināvijas tirgu, kad elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā jūlijā sasniedza deviņu mēnešu augstāko atzīmi.

Līdz ar saražoto apjomu samazināšanos un relatīvi zemām cenām Skandināvijas tirgū pieauga Baltijā importētais elektroenerģijas daudzums, astoņu mēnešu laikā palielinoties par 42,3% pret iepriekšējo gadu – līdz 3379 GWh.

“Situācija būtiski neatšķiras arī elektroenerģijas patēriņa pusē. Lai arī relatīvi siltā ziema gada iesākumā veicināja salīdzinoši zemāku pieprasījuma daudzumu nekā ierasts, pēdējos mēnešos tas atgriezies sezonāli atbilstošākā teritorijā. Vasaras periodā kopējais patēriņš sasniedza 5573 GWh, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2013.gada attiecīgajā laika periodā. Tikmēr astoņu mēnešu kopējais apjoms pakāpās līdz 16 060 GWh, kas, salīdzinot ar 2013.gadu, nozīmē 3,4% kritumu,” piebilda Junghāns.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas