Baltijas jūras reģiona valstu izaugsme būs 0,9%, paredz Swedbank

0 komentāri
Baltijas jūras reģiona valstu izaugsme būs 0,9%, paredz Swedbank
Foto: LETA

Baltijas jūras reģiona izaugsme šogad būs 1,2%, nākamgad – vien 0,9%, prognozē Swedbank eksperti.

Vājā izaugsme reģionā tiek prognozēta Krievijas dēļ, kur gaidāma recesija. Citas reģiona ekonomikas, visticamāk, augs, bet izaugsme būs ļoti mērena.

2016. gadā reģiona izaugsme gaidāma ap 1,9%, pateicoties straujākai izaugsmei eirozonā un cerībām uz Krievijas-Ukrainas konflikta stabilizāciju, kā rezultātā Krievija varētu atgriezties pie izaugsmes, kuras temps gan tiek prognozēts vājš.

Swedbank Baltijas jūras reģiona ekonomikas apskats rāda, ka reģiona izaugsme jau trešo gadu atpaliek no prognozētā un ir zem ilgtermiņa vidējā tempa. Izaugsmi reģionā bremzē eirozonas vājums, Krievijas un Ukrainas konflikta radītais ģeopolitiskais saspīlējums, kā arī paša reģiona strukturālā nelīdzsvarotība, proti, Krievijas līdzšinējais uz augošām izejvielu cenām balstītais izaugsmes modelis sevi ir izsmēlis.

Baltija jūras reģiona izaugsme lielā mērā balstās eksportā, tāpēc reģionam ir būtiski, ka pasaules ekonomika aug, norāda Swedbank eksperti.

Swedbank apskatā Baltijas jūras reģionā iekļautas desmit valstis: Latvija, Lietuva, Polija, Vācija, Dānija, Norvēģija, Zviedrija, Somija, Krievija un Igaunija.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas