Atceries! No rītdienas alkohols kļūs dārgāks

7 komentāri

Sākot no 1. augusta, paaugstināsies akcīzes nodoklis alkohola precēm, un paredzams, ka tās kļūs būtiski dārgākas.

Pašreizējā akcīzes nodokļa likme 64,03 eiro, bet no 1. augusta tā palielināsies līdz 70 eiro. Tāpat no 64,03 eiro līdz 70 eiro pieaugs akcīzes nodoklis arī raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt raudzētajiem dzērieniem ar spirta saturu līdz 6% akcīzes nodoklis būs 64 eiro. Līdz šim nodokļa likme visiem raudzētajiem dzērieniem ir 64,03 eiro par 100 litriem.

TNS pētījums liecina, ka absolūtais vairākums jeb 85% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nedomā, ka akcīzes nodokļa paaugstināšana samazinās alkohola patēriņu Latvijā.

Desmitā daļa (12%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju piekrīt politiķu paustajam, ka nodokļu celšana līdzēs samazināt alkohola patēriņu. 
7 komentāri

TOP komentāri

 • Sabīne
  +3

  Sabīne

  Nu jā, tikai cenas ceļ bet algas smieklīgi zemas, valdībai ir nospļauties kā dzīvo pārējie cilvēki galvenais lai pašiem kabatas pilnas, un pēc tam sūdzas ka Latvieši pamet LV un vēl tēlo ka mēģina šo problēmu atrisināt. Slikti metās

  31.07.2015 20:25

 • Ewa
  +3

  Ewa

  Nu tas, ka pacels cenas jau nu noteikti nemazinās alkohola patēriņu. Ja vakarā prasīsies to aliņu iedzert, tad drīzāk nenopirks vēl vienu maizes kukuli, bet alum gan sanāks. Man smiekli gan vairāk nāk par ko citu - ka Latvijā visam tiek paceltas cenas, drīz nevarēsim ne tikai dzert, bet arī ēst, taču smieklīgi mazās algas gan joprojām mums saglabā savas pozīcijas un ne i nedomā pacelties uz augšu kopā ar preču cenām.

  31.07.2015 17:17

 • Njau
  +2

  Njau

  Es kaut kā neatceros ka mani vai kādu no manas ģimenes par šo tēmu būtu aptaujājuši...

  31.07.2015 15:15

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas