Arī nākamgad valsts turpinās dzīvot uz parāda

0 komentāri

Jaunā budžeta deficīts ir plānots viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta. Plānotie ieņēmumi ir 7,25 miljardi eiro, bet izdevumi 7,47 miljardi. Valsts naudas maks nākamgad kļūs biezāks. Ministrijām papildus piešķirti gandrīz 240 miljoni. Par prioritāti atzīta drošības stiprināšana. Tāpēc aizsardzības budžets palielināts par teju 38 miljoniem, bet Iekšlietu ministrijai papildus piešķirts 21 miljons eiro.

Savukārt Izglītības ministrijai un Veselības ministrijai finansējums palielināts par aptuveni 30 miljoniem katrai. Apmēram tikpat papildus saņēmusi arī Satiksmes ministrija autoceļiem un dotācijai pasažieru pārvadājumiem.

Lai apstiprinātu jauno budžetu, valdībai šodien bija nepieciešama vien aptuveni pusstunda. Virkne ministru pauda gandarījumu par panākto rezultātu.

Tomēr, piemēram, kultūras ministre un iekšlietu ministrs publiski neslēpa, ka papildu saņemtais finansējums ir nepietiekams.

Lai raksturotu budžetu vārdus grūti bija atrast izglītības ministrei, kurai uzdots triecientempā sagatavot skolotāju algu reformu, jo tikai tādā gadījumā pedagogi nākamgad var cerēt uz lielāku algu.

Budžetu valdība pieņēma klāt neesot finanšu ministram Jānim Reiram, jo viņš šodien bija komandējumā Briselē.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas