Arī nākamgad valsts turpinās dzīvot uz parāda

0 komentāri

Jaunā budžeta deficīts ir plānots viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta. Plānotie ieņēmumi ir 7,25 miljardi eiro, bet izdevumi 7,47 miljardi. Valsts naudas maks nākamgad kļūs biezāks. Ministrijām papildus piešķirti gandrīz 240 miljoni. Par prioritāti atzīta drošības stiprināšana. Tāpēc aizsardzības budžets palielināts par teju 38 miljoniem, bet Iekšlietu ministrijai papildus piešķirts 21 miljons eiro.

Savukārt Izglītības ministrijai un Veselības ministrijai finansējums palielināts par aptuveni 30 miljoniem katrai. Apmēram tikpat papildus saņēmusi arī Satiksmes ministrija autoceļiem un dotācijai pasažieru pārvadājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai apstiprinātu jauno budžetu, valdībai šodien bija nepieciešama vien aptuveni pusstunda. Virkne ministru pauda gandarījumu par panākto rezultātu.

Tomēr, piemēram, kultūras ministre un iekšlietu ministrs publiski neslēpa, ka papildu saņemtais finansējums ir nepietiekams.

Lai raksturotu budžetu vārdus grūti bija atrast izglītības ministrei, kurai uzdots triecientempā sagatavot skolotāju algu reformu, jo tikai tādā gadījumā pedagogi nākamgad var cerēt uz lielāku algu.

Budžetu valdība pieņēma klāt neesot finanšu ministram Jānim Reiram, jo viņš šodien bija komandējumā Briselē.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas