Aprīlī stājas spēkā jauns likums, kas ļaus bankām ziņot VID par iedzīvotāju darījumiem

42 komentāri

Jau no aprīļa bankām būs jāsāk ziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par aizdomīgiem iedzīvotāju darījumiem. Izmaiņu mērķis – mazināt ēnu ekonomiku. Otrdien, 22. martā,  valdība plāno pieņemt noteikumus, kas regulēs šo procesu.

Paredzēts, ka bankas un maksājumu pakalpojumu sniedzēji varēs ziņot dienestam par aizdomīgajiem darījumiem, aizpildot noteikta parauga veidlapu un elektroniski to šifrētā veidā nosūtot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdzīgi patlaban informācija jau tiek sniegta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam.

Par aizdomīgu var tikt uzskatīts, piemēram, klientam neraksturīgi liels darījuma apjoms; ienākošie darījumi, kas veido daudzas mazas summas, kamēr izejošie ir par lielām summām; tāpat arī nekustamā īpašuma iegāde par acīmredzami neatbilstošu cenu un vairāki citi darījumi.

Šāda informācija esot nepieciešama, lai atklātu un novērstu likumpārkāpumus, kuru rezultātā samazinās budžetā iemaksājamā nodokļa apmērs vai tiek izkrāpts nodoklis, vai arī tiek slēpti patiesie ienākumi.

Video

42 komentāri

TOP komentāri

 • Taupīgais
  +24

  Taupīgais

  Drīz Latvijā populāri kļūs skaidras naudas darījumi.

  22.03.2016 09:46

 • Jožiks
  +18

  Jožiks

  Vispār tas ir privātuma aizskārums..okšķerēt pa citas personas kontu un nodot citur viņa konta informāciju, kam viņš nav devis piekrišanu!!! Tiem krropļiem VIDam nav kauna itin nemaz!

  22.03.2016 14:22

 • liga
  +17

  liga

  Ha-ha-ha!Paši lai tiek ar sevi kārtībā!Aizdomīgi darījumi ir tur,kur apgrozās liela nauda,jo apetīte rodas ēdot!

  22.03.2016 08:46

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas