Aizliegums eksportēt Latvijas zivju produktus būs smags sitiens, neslēpj zivrūpnieki

0 komentāri
Aizliegums eksportēt Latvijas zivju produktus būs smags sitiens, neslēpj zivrūpnieki
Foto: LETA

Ja Krievija aizliegs Latvijas zivju produkcijas importu, tas būs smags sitiens nozarei, norādīja Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Viņš gan skaidroja, ka pagaidām nekas nav aizliegts, un ir tikai šādas runas, tāpēc viņš vēloties sagaidīt konkrētu lēmumu un detalizētāk situāciju komentēs pēc tam. Vienlaikus Šmits atzina, ka situācija ir nopietna.

Kopumā Latvijā konservēta zivju produkcija tiek saražota 200 miljonu eiro apmērā, un apmēram puse jeb produkcija 100 miljonu eiro apmērā tiek eksportēta uz Krieviju, zināja teikt Šmits.

Šmits norādīja, ka, ja aizliegums tiešām tiks realizēts, savienībai nav nekādu iespēju ietekmēt Krievijas kompetento iestāžu lēmumus.

Kā ziņots, Krievija piektdien paziņojusi, ka aizliegs Latvijas un Igaunijas zivju produkcijas importu, par ko Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests (Rosseļhoznadzor) esot informējis abu valstu veterināros dienestus. Aizliegums pamatots ar “atklāto sistemātisko pārkāpumu raksturu”.

Savukārt oficiāls paziņojums no Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta Rosseļhoznadzor par Latvijas zivju konservu, tostarp šprotu, eksporta aizliegumu vēl nav saņemts, tomēr telefoniski dienesta vadība par šādu lēmumu ir informējusi, atzina Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Uz svaigajām, saldētajām un atdzesētajām zivīm no Latvijas un Igaunijas jau tāpat attiecas importa aizliegums, ko Krievija noteica Eiropas Savienības (ES) pārtikas precēm, reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas tika vērstas pret Maskavu pēc iebrukuma Ukrainā.

Taču embargo netika attiecināts uz zivju konserviem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas