36% Latvijas uzņēmumu plāno palielināt atalgojumu

0 komentāri

Latvijā 36% darba devēju plāno šogad palielināt atalgojumu darbiniekiem, raidījumā 900 sekundes sacīja CV Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

Baltijas valstīs tika veikts plašs pētījums par to, kādi ir darba devēju plāni nākamajā gadā. Tā rezultāti liecina, ka darba devēju noskaņojums ir ”optimistiski piesardzīgs”, sacīja A. Brodiņš.

Proti, darba algas pieaugumu varētu sagaidīt darbinieki, kuri ir pieprasīti un efektīvi, turklāt vidēji tirgū gada laikā algu kāpums ir apmēram 5% apmērā. Ir arī tādas profesijas, kur atalgojuma pieaugums varētu sasniegt 10% un vairāk. Tas iespējams, piemēram, tiem darbiniekiem, kuru atalgojums tiek saistīts ar augoša uzņēmuma apgrozījumu.

Aktīvākās nozares, kur pastāv lielāka iespēja sagaidīt algas kāpumu, ir informācijas tehnoloģijas (IT), mazumtirdzniecība, finanses un apdrošināšana, inženiertehniskā nozare un drošības nozare.

Kopumā aptuveni 40% aptaujāto kompāniju Latvijā norādījuši, ka šogad plāno pieņemt darbā jaunus darbiniekus, savukārt apmēram 20% šogad varētu gan atbrīvot no darba vecos, gan pieņemt darbā jaunus darbiniekus. Tas liecina, ka šī uzņēmumu daļa pastiprināti domā par kompānijas efektivizēšanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas