29% Latvijas gāzes akciju nopērk Marguerite Fund

0 komentāri

Uzņēmuma Latvijas gāze sadalīšanas priekšvakarā par uzņēmuma 29% akciju īpašnieku kļūst investīciju fonds Marguerite Fund.

Fonds akcijas iegādājās no Vācijas energokompānijas Uniper Ruhrgas International, kas iepriekš zināma kā E.ON, kas vēl saglabās pirms 18 gadiem nopirktos 18,3% Latvijas Gāzes akciju.

Tagad Latvijas gāzes kompānijas lielākie akcionāri ir Krievijas Gazprom ar 34%, tam ar 29% seko Marguerite Fund, Uniper Ruhrgas ar 18%, Itera Latvija ar 16%, bet mazākiem akcionāriem pieder 2,8% šī uzņēmuma akciju.

Ekonomikas ministre guvusi apliecinājumu, ka fonds vēlas būt ilgtermiņa sadarbības partneris, un tas gatavs arī investēt, piemēram, Inčukalna pazemes gāzes krātuves paplašināšanā. Pēc Latvijas gāzes sadalīšanas 2017. gadā Marguerite Fund interesē saglabāt daļas nodalītajā stratēģiskās infrastruktūras uzņēmumā.

Tādējādi vismaz par vienu nodalītā uzņēmuma akcionāru ir zināma skaidrība, un tā ir laba zīme, LNT Ziņām norādīja ekonomikas ministre, jo tas liecinot, ka gāzes tirgus ir interesants citiem investoriem. Marguerite Fund ir izveidots ar sešu vadošo Eiropas finanšu institūciju, to vidū Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Komisijas atbalstu, lai veiktu ieguldījumus infrastruktūrā Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas