2020. gadā Latvijā varētu apsīkt Eiropas dāvātās naudas plūsma. Ļaunākais scenārijs – jauna krīze

0 komentāri

Latvijas ekonomiku var sagaidīt jauna krīze, ja neizdosies mazināt atkarību no Eiropas Savienības naudas.

Latvijas ekonomiku tuvākā nākotnē var sagaidīt jauna nopietna krīze. Tās priekšvēstnesis ir  tautsaimniecības lielā atkarība no Eiropas Savienības fondiem, kuri 2020. gadā varētu izsīkt. Eksperti brīdina valdību, ka ir pēdējais brīdis, lai gatavoto vidi alternatīvu investīciju piesaistei. Pretējā gadījumā naudas trūkums ceļiem, zinātnei un uzņemējdarbībai būs vēl akūtāks nekā pašlaik.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopš iestāšanas Eiropas Savienībā caur fondiem Latvijas ekonomikā  iepludināti 12,5 miljardi eiro jeb summa, kas ekvivalenta diviem valsts gada budžetiem. Pēc Eiropas Komisijas aprēķiniem, par šo naudu uzbūvēti un atjaunoti ceļi tikpat kilometru garumā kā no Rīgas līdz Kijevai un radītas darba vietas lielākā apjomā nekā visi Smiltenes iedzīvotāji kopā skaitīti.

Tomēr pēdējā laikā ekspertu un politiķu komentāros dzirdamas rūpes, cik ilgi bagātās Rietumeiropas valstis gribēs ar tādām Eiropas mazāk attīstītajām valstīm kā Latvija solidarizēties.

Pašlaik reģionu izlīdzināšanas nauda ir piesaistīta Eiropas vidējam labklājības līmenim. Latvijai tas tuvojas 70% robežai. Lai arī tie vēl nav 100%, ir lielas šaubas, vai 2020. gadā, kad beidzas pašreizējais Eiropas fondu plānošanas periods, Brisele būs tikpat dāsna, kā līdz šim.

Bez šīs Eiropas dotās “narkotikas”, kā nesen prognozēja Latvijas Bankas eksperti, tautsaimniecības attīstība strauji nobremzēs. Izrēķināts, ka struktūrfondi ekonomikas kāpumu veicina par 3%, kas ir vairāk nekā šā brīža izaugsme. Savukārt slavenais Junkera investīcijas plāns skaidri iezīmējot Eiropas Komisijas aicinājumu: došanas vietā nāks aizdošana.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas