ECB vairāk drukās naudu, savukārt Krievija slīgs dziļā recesijā, saka ekonomists

0 komentāri

Kopumā Latvijā gaidāma ekonomiska izaugsme, taču tā būs lēnāka nekā iepriekš – līdz ar to arī algas kāps, taču mērenāk nekā iepriekšējos gados un valsts budžetam būs mazāk līdzekļu nekā plānots, raidījumā 900 sekundes atzina ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Situāciju Latvijā diktē notikumi pasaules ekonomikā. Patlaban ASV ekonomikai veicas ”diezgan labi”, un tas pozitīvi ietekmē arī pasaules ekonomikā kopumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat arī Eiropā patlaban situācija ”ir labāka nekā izskatās”, sacīja M. Kazāks. Viņš skaidroja, ka Eiropai palīdz krietni zemākās naftas cenas, kas virza to valstu izaugsmi, kas naftu iegādājas. Proti, līdz ar to kritumu vairāk naudas ir arī mājsaimniecībām, kas var atļauties tērēt vairāk.

Tāpat ekonomists sacīja, ka var paredzēt to, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) sāks aktīvāku naudas drukāšanu, tāpat samazināsies arī procentu likmes. ”Tas nozīmē, ka eksportētājiem būs labāka iespēja eksportēt uz valstīm ārpus eirozonas,” sacīja M. Kazāks.

Savukārt, runājot par Krieviju, ”labu ziņu tuvākajā laikā nebūs”. ”Krievijā var būt recesija, un tā var būt vēl dziļāka nekā 1998. gadā. Tas Latvijas eksportētājiem būs pamošanās brīdis – ar Krieviju var tirgoties, kad tā ir augoša, taču kopumā ir jāmeklē citi eksporta tirgi,” sacīja ekonomists.

”Kopumā tas nozīmē, ka zaudēsim eksportu Krievijā,” sacīja M. Kazāks.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas