Ebreju kopienu neapmierina pašreizējais piedāvājums par vairāku īpašumu atdošanu

0 komentāri

Jautājums par ebreju kopienas īpašumu restitūciju būtu jāatrisina uzreiz, bet pašreizējais piedāvājums par vairāku īpašumu atdošanu kopienai liek būt zaudētājas lomā jebkura risinājuma gadījumā, šādu viedokli šodien Saeimas Ārlietu komisijas sēdē pauda Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes pārstāvis Dmitrijs Krupņikovs.

Krupņikovs pauda, ka ar pašlaik piedāvāto risinājumu ebreju kopiena nolikta “zaudēts-zaudēts” situācijā, kas to neapmierina. “Ja mēs neakceptējam šos īpašumus, tad mūs apvainos, ka mēs esam atteikušies no tās labās gribas, kas nāca no Latvijas valdības, mēģinot atdot piecus īpašumus. Ja mēs pieņemam trīs graustus, vienu sinagogu, kuru mēs atdosim Kandavā pašvaldībai, vienu īpašumu, kas apgrūtināts ar īri, tad neko citu kā finansiālo slogu ebreju kopiena nesaņems,” skaidroja Krupņikovs.

Viņš arī akcentēja, ka ir labi, ka tiek sperts pirmais solis šā jautājuma risināšanā, tomēr ebreju kopiena vēlētos, lai šis jautājums tiktu atrisināts vienā piegājienā un netiktu vilkts garumā.

Krupņikovs arī norādīja, ka kopumā sākotnējā sarakstā ir aptuveni 315 īpašumi, kas piederējuši ebreju kopienai, bet laika gaitā no tiem reliģiskajām organizācijām atdoti 35 īpašumi. Krupņikovs pauda, ka vienreiz būtu jāizskata šis saraksts un jāvienojas, kā atrisināt jautājumu ar kopienas īpašumu restitūciju.

Viņš arī ieskicēja deputātiem iespējamo risinājumu, proti, tiktu izveidots fonds, kuru pārvaldītu 11 pārstāvji, bet virsuzraugs būtu Finanšu ministrija.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) sēdes noslēgumā norādīja, ka šis ir būtisks jautājums – ja pašlaik esam gatavi atdot vairākus īpašumus ebreju kopienai, vai tā vēlēsies tos pieņemt.

Komisija plāno turpināt diskusijas par šo jautājumu un pagaidām vēl nav lēmusi par likumprojektiem, kas saistīti ar vairāku ēku atdošanu ebreju kopienai.

Jau vēstīts, ka Saeima 29. janvārī nodeva izskatīšanai komisijās vairākus koalīcijas partiju deputātu iesniegtos likumprojektus par ebreju minēto piecu īpašumu restitūciju jeb atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas