Dūklavs Krievijas embargo nomocītos zemniekus kritizē par nemākulīgu Eiropas naudas izmantošanu

1 komentārs

Diez vai Latvijas zemnieki savu produkciju tuvākajā laikā atkal varēs pārdot Krievijas tirgū, šādas bažas vakar izskanēja ikgadējā Zemnieku saeimas kongresā. Kamēr Maskavas embargo skartie piensaimnieki joprojām cer uz Briseles atbalstu, zemkopības ministrs nav mierā ar veidu, kā mūsu zemnieki īsteno Eiropas Savienības projektus, jo pārkāpumu gadījumā zemniekiem piešķirto finansējumu var nākties arī atmaksāt, un tas daudzām saimniecībām var beigties ar bankrotu.

Sākot no kailsala un beidzot ar Maskavas embargo – tik smags lauksaimniekiem bijis aizvadītais gads. Par situāciju nozarē vakar Ādažos ikgadējā kongresā sprieda Zemnieku saeima. Labā noskaņojumā pie lauksaimniekiem bija ieradusies arī premjerministre Laimdota Straujuma.

Tomēr viņas nestās ziņas nebija tik labas. Valdības vadītāja atturējās prognozēt, kad ienesīgais eksports uz Krieviju varētu atjaunoties.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Skaidrs, ka Krievijas tirgus, nu mēs esam spiesti pagriezties nost. Skaidrs, ka ir jāmeklē citi tirgi, un vēl ir skaidrs, ka mēs nevarēsim ar krējumu, sviestu un parastiem produktiem ilgi dzīvot citos tirgos. Mums ir vajadzīgi jauni produkti, tādi produkti, kas ir ar mūsu zaļo Latvijas vārdu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs norādīja, ka zemnieki, īstenojot Eiropas Savienības projektus, bieži vien nesasniedz pašu izvirzītos mērķus.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Pirmkārt, rakstot projektu, ir jāsaprot, ko tur ierakstīt, otrkārt, ir jāsaprot, ja to esmu ierakstījis, kā to izpildīt. Ļoti negribētos, ka mēs nonāktu situācijā, es vēl nezinu, vai mēs neesam tur nonākuši, ka nāksies Lauku atbalsta dienestam sākt prasīt atmaksāt projektu naudas, tad būs traki. Tas būs ļoti, ļoti traki.

Noprotams, ka tagad, jaunajā plānošanas periodā, Latvijas lauksaimnieku projekti saskarsies ar daudz lielāku kontroli. Arī paši zemnieki neslēpj, ka jau piedzīvojuši pirmās pārbaudes.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

 • lia
  0

  lia

  Dulklavs laikam nesanems Eirosavienibas premiju jo neizputinaja piensamniecibu
  Latvija.

  31.03.2015 22:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas