“Dobeles dzirnavnieks” tiek pie 4,7 miljoniem eiro musli ražotnes būvniecībai

0 komentāri

AS ”Dobeles dzirnavnieks” parakstījusi aizdevuma līgumu ar AS ”Swedbank” par finansējuma piešķiršanu 4,675 miljonu eiro apmērā graudaugu pārslu un musli ražotnes izveidei Dobelē. Projekta kopējās izmaksas mērāmas 5,3 miljonu eiro apmērā, un to paredzēts realizēt līdz 2015. gada novembrim.

”Rezultātā taps dažādu graudaugu pārslas un musli, kas ir produkti ar augstu pievienoto vērtību. Plānojam, ka aptuveni 70% saražotās produkcijas tiks eksportēti, tādējādi paplašināsim eksporta tirgu,” uzņēmuma plānus ieskicē Kristaps Amsils, AS ”Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

Graudaugu pārslu un musli ražotnes projekts saņēmis pozitīvu lēmumu par ES fondu līdzfinansējumu Latvijas Investīciju Attīstības Aģentūras (LIAA) administrētajā aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”. Plānots, ka ES fondu atbalsts veidos 40% no kopējās projekta summas.

Jaunajā ražotnē tiks uzstādītas modernas iekārtas, kas ļaus uzņēmumu pieteikt kā nopietnu tirgus spēlētāju jaunā produktu grupā. Plānots uzsākt visa veida graudaugu pārslu – auzu, miežu, rudzu, kviešu, rīsu, griķu, kā arī dažādu pārslu maisījumu un musli ražošanu.

Graudaugu pārslu un musli ražotne šobrīd nav AS ”Dobeles dzirnavnieks” vienīgais aktuālais investīciju projekts. 2012.gadā Dobelē tika atklāta lieljaudas īsformas makaronu ražotne, bet 2013. gadā Dobelē tika uzsākta arī spageti ražošana. Pērn tika uzsākts un pašreiz tiek pabeigts darbs arī pie cieto kviešu dzirnavu izbūves. Līdz ar to turpmāk galveno makaronu izejvielu – cieto kviešu mannu – varēs malt uz vietas Dobelē, radot produktam lielāku pievienoto vērtību.

AS “Dobeles dzirnavnieks” 2013. gadu noslēdza ar 84,8 miljonu eiro apgrozījumu un 2,8 miljonu eiro peļņu. Graudu pārstrādes apjoms bija aptuveni 150 tūkstoši tonnas, savukārt investīcijas ražošanas tehnoloģiskajās līnijās pagājušajā gadā sasniedza 10 miljonus eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas