Darbinieku atrašana kļuvusi par problēmu pat Latgalē, kur ir augstākais bezdarba līmenis

0 komentāri

Viens no lielākajiem bezdarba līmeņa rādītājiem valstī šobrīd ir Rēzeknē – bez darba ir vairāk nekā 18% iedzīvotāju. Tas īpaši nemainās arī vasarā, kad iespējas atrast darbu ir lielākas, jo daudzi Latgales bezdarbnieki tās vienkārši neizmanto. 

Daugavpils novada Līksnas pagastā Viktors Kalāns nodarbojas ar piensaimniecību, ferma ir liela – 400 slaucamas govis un 300 jaunlopi. Darba ir daudz, saimniecībā strādā 30 līdz 35 darbinieki. To skaits nepārtraukti mainās. Darbaspēks ir problēma, kuru saimnieks nespēj atrisināt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viktors Kalāns, z/s ”Kļavas” īpašnieks

Cilvēki mani ir kodols, kas strādā pastāvīgi, četri pieci gadi, ir cilvēki, kas strādā divus trīs gadus, ir cilvēki, kas strādā gadu, ir cilvēki, kuri strādā līdz gadam, kur vējš papūtīs, papūš atskrien, pūš uz otru uz otru, vasarā viegla nauda ārzemēs.

Kāri pēc grādīgās dziras darba laikā Viktoram Kalānam savā saimniecībā ar laiku ir izdevies izskaust. Tie, kuri vēlas iedzert, šeit vairs darbu nenāk meklēt.

To, kādēļ daļa bezdarbnieku nāk un iet, nevar paskaidrot arī fermā strādājošais vīrietis, kurš darba dēļ no Jēkabpils pārcēlies uz Līksnas pagastu.

Strādnieks

Iespējams, tās ir mēslu smaržas, iespējams, tas ir drīzākais, es kā pieradis pašam ir bijuši lopi, man problēmu nav. Es pat nevaru paspēt iepazīties, un visi aiziet, nezinu, kāpēc.

Negribas strādāt – to kā iemeslu bezdarbnieku nespējai atrast darbu vasaras laikā min Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles vadītāja.

Lai gan Rēzeknē ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa rādītājiem valstī, vairāk nekā 18%. NVA Rēzeknes filiālē ir brīvas vakances, un tās nebūt nav saistītas ar sezonas darbiem.

Ināra Šindarjova, NVA Rēzeknes filiāles vadītāja

Mums ir vakances uz 12 lapām, agronoms, apkopējs, apsardzes darbinieks, dežuranti, atslēdznieki autoceltņu autoelektriķi, automehāniķi, bārmeņi, datorgrafiķis, datoroperators.

Un vakanču saraksts turpinās. Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas nestrādāt, bet dodies pēc sociālās palīdzības vai darba meklējumos uz ārzemēm, ir salīdzinoši zemais atalgojums. Tomēr zemnieks Viktors Kalāns atzīst, ka algas palielināt šobrīd nav iespējams, uzņēmējiem jācīnās par izdzīvošanu.

Kamēr šajā ziņā nekas nemainīsies, turpināsies šobrīd esošais absurds, vienlaikus liels bezdarba līmenis un saimniecībās trūkst darbaspēka.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas