Darba devēji Latvijā akūti izjūt kvalificētu darbinieku trūkumu

0 komentāri

Labākas peļņas meklējumos Latviju būtu gatava pamest ceturtā daļa no šeit vēl palikušajiem darbspējīgajiem iedzīvotājiem. Šādu skaudru ainu rāda jaunākā TNS aptauja. Tikmēr darba devēji Latvijā akūti izjūt kvalificētu darbinieku trūkumu. Strādājošo meklējumos viņi ir spiesti izmantot netradicionālas metodes. Piemēram, Jūrmalā noticis vakanču gadatirgus, kurā darba devēji klātienē tikās ar interesentiem.

Jaunākie Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka bez darba Latvijā ir 9,2% iedzīvotāju. Vislielākais reģistrētais bezdarbs tradicionāli ir Latgalē – 19,8%, ar 11,3% seko Kurzeme, ar 10,1% Vidzeme un Zemgalē darbu meklē 9,6% iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darba devēji gan uzsver, ka ir gatavi nodarbināt nestrādājošos, taču tiem kas piesakās, bieži vien nav atbilstošas izglītības.

Jūrmalnieku interese par vakanču gadatirgu bija liela. Arī piedāvājums plašs – piedāvāja darba vietas medicīnas māsām, celtniekiem, bruģētājiem, gidiem, kasieriem, datorspeciālistiem.

Uzņēmēji aprunājās ar katru interesentu. Bet tikai retos gadījumos kandidāti izrādījušies piemēroti.

Uzņēmēji atklāja, ka starp atnākušajiem netrūka tādu, kuri pieskaitāmi pie tā dēvētajiem profesionāliem pabalstu saņēmējiem.

Parakstīto darba meklētāja kartīti bezdarbnieki uzrāda nodarbinātības valsts aģentūrā, tādējādi apliecinot ka meklē darbu. Tas dod tiesības arī turpmāk saņemt dažādus labumus no valsts un pašvaldības.

Nav pat aptuvenu aprēķinu, cik valstī ir šādu profesionālu pabalstu saņēmēju. Līdzšinējie valsts mēģinājumi izskaust šo rūpalu ir izrādījušies maz efektīvi. Starp citu, ieviešot  darba meklētāju kartītes, valsts cerēja samazināt pabalstu saņēmēju skaitu, taču fiktīvie darba meklētāji ir atraduši veidu kā tās izmantot savā labā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas