Cūku mēra ārkārtas situācijas zona šodien varētu tikt būtiski paplašināta

0 komentāri

Zemkopības ministrija (ZM) šodien valdībā pieprasīs pasludināt Latvijas pierobežu ar Igauniju, Krieviju ar Baltkrieviju par āfrikas cūku mēra skartās ārkārtas situācijas zonu.

Tas nozīmē, ka simtiem kilometru lielā platībā, ieskaujot vairākus novadus Vidzemē un Latgalē, tiks piemēroti pastirpināti kontrolējoši pasākumi, piemēram, tiks pārbaudīts reģistrētās un nereģistrētās cūku novietnes (biodrošībai neatbilstošās tiks pieprasīts slēgt ar liegumu nodarboties ar cūkkopību līdz vienam gadam), notiks policijas patruļas visos ārkārtas situācijas teritorijas novados, kompensāciju maksāšana medniekiem par katru nošautu mežacūku, kas tiek uzskatītas par klasiskā un Āfrikas cūku mēra galvenajām pārnēsātājām, tamdēļ to populācija Latvijas mežos jāsamazina

ZM prasa noteikt ārkārtas situāciju sakarā ar Āfrikas cūku mēra izplatību šādos novados:

Alojas novadā;
Mazsalacas novadā;
Rūjienas novadā;
Naukšēnu novadā;
Valkas novadā;
Burtnieku novadā;
Kocēnu novadā;
Beverīnas novadā;
Strenču novadā;
Priekuļu novadā;
Raunas novadā;
Smiltenes novadā;
Apes novadā;
Alūksnes novadā;
Viļakas novadā;
Balvu novadā;
Rugāju novadā;
Rēzeknes novadā;
Ludzas novadā;
Baltinavas novadā;
Kārsavas novadā.

Kā arī:

Preiļu novada Pelēču pagastā, Preiļu pagastā un Aizkalnes pagastā;
Riebiņu novada Riebiņu pagastā, Rušonas pagastā un Silajāņu pagastā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas