Beidzot! Drīzumā Pasažieru vilciens izsludinās jaunu vilcienu iepirkumu

0 komentāri

Tuvāko divu nedēļu laikā a/s Pasažieru vilciens beidzot plāno izsludināt iepirkumu jaunu elektrovilcienu iegādei, ziņo LNT Ziņas divos.

Pasažieru vilciens plāno iegādāties 30-33 vilcienus, no kuriem pirmie varētu tikt saņemti nākamā gada beigās, ja piepildīsies optimistiskākais scenārijs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šodien, 22. jūlijā, uzņēmums prezentēja piecu gadu darbības stratēģiju, kas ir viens no priekšnosacījumiem, lai vilcienu iegādei saņemtu bankas aizņēmumu. Uzņēmums sagaida, ka iepirkumā konkurēs vismaz trīs pretendenti.

“Mūsu tehniskie eksperti ir iepazinušies ar to, ko šobrīd vilcienu mašīnbūve piedāvā. Mums ir apzināti gan tehniskie risinājumi, kādus izmanto dažādi ražotāji. Paredzams, ka pilnīgi noteikti tehniski šīm prasībām atbildīs vairāki ražotāji. Tas, cik liela viņu interese būs piedalīties, ir viņu pašu jautājums. Es domāju, ka 30 – 33 elektrovilcienu vienību piegāde, varētu būt interesants projekts jebkuram Eiropas ražotājam,” sacīja Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Tikmēr vēl aizvien saglabājas riski nesaņemt Eiropas Savienības līdzfinansējumu dīzeļvilcienu modernizācijas projektam. Ja izpildītājs vilcienus piegādās vēlu šā gada beigās vai nākamajā gadā, miljonos mērāmais līdzfinansējums tiks zaudēts. Tādā gadījumā Pasažieru vilciens to apņēmies atgūt no izpildītāja, tostarp nepieciešamības gadījumā arī tiesvedības ceļā. Projektu realizē pilnsabiedrība, kurā ietilpst Rīgas vagonbūves rūpnīca, Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca un VRC Zasulauks.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas