Bauskas alkohola iznomātāji paliek bez tirdzniecības licences

0 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes pārvalde anulējusi licenci darbībām ar akcīzes precēm uzņēmumam “Seavita”, kurš Bauskā bija iemantojis atpazīstamību ar centieniem apiet alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežojumus, alkoholiskos dzērienus iznomājot dažādiem saviesīgiem pasākumiem.

VID arī informē, ka pret komersantu uzsākta arī administratīvā lietvedība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Licence darbībām ar akcīzes precēm komersantam tika anulēta, jo netika nodrošināta alkoholisko dzērienu realizācijas un aprites nosacījumu ievērošana, proti, komersants nenodrošināja VID Akcīzes pārvaldes amatpersonām iespēju veikt pārbaudi tirdzniecības vietā. Komersants arī ignorēja VID atkārtotu uzaicinājumu par ierašanos uz paskaidrojumu sniegšanu administratīvajā lietā, paziņojumā medijiem norāda dienests.

VID atkārtoti atgādināja, ka mantas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas. Šāda prasība ietverta Civillikuma 2113.pantā, kas nosaka, ka par īres un nomas līguma priekšmetu var būt kā visas ķermeniskas lietas, ko nav aizliegts atsavināt, tā arī tiesības. Reālservitūtus drīkst iznomāt tikai kopā ar valdošo nekustamo īpašumu. Lietas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas. Tāpat Civillikuma 2152. pants paredz, ka pēc nomas vai īres izbeigšanās nomniekam vai īrniekam jāatdod atpakaļ iznomātā vai izīrētā lieta ar visiem tās piederumiem, cik iespējams labā stāvoklī.

Tā kā alkoholu var lietot tikai patērējot, pēc nomas līguma izbeigšanās lietas atdošana nav iespējama. Tādējādi pēc būtības tāds darījums kā alkohola noma nav iespējams. Iespējams, ka tā ir alkohola realizācija slēptā formā, lai apietu alkoholisko dzērienu realizācijas ierobežojumu no plkst. 22.00 līdz 8.00, kā arī alkohola realizācijas aizliegumu, izmantojot distances līgumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas