Banka HSBC savos Šveices kontos, iespējams, palīdzējusi slēpt ar Latviju saistītu bagātnieku naudu

0 komentāri

Atklātībā nonākušajos britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības slepenajos dokumentos ir arī dati par 49 klientiem, kas saistīti ar Latviju, liecina Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija (ICIJ) dati.

HSBC Šveices struktūrvienībā atrodami 49 klienti, kas saistīti ar Latviju. 22% no viņiem ir Latvijas pase vai nacionalitāte. Kopumā ar Latviju ir saistīti 62 bankas konti, kuros kopumā atrodas līdzekļi 121,8 miljonu ASV dolāru apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielākā naudas summa, kas atrodas ar Latviju saistītā kontā HSBC Šveices struktūrvienībā, ir 94,4 miljoni ASV dolāru, liecina ICIJ dati.

Sīkāka informācija par kontu īpašniekiem nav publiskota.

ICIJ žurnālisti izanalizējuši nopludinātus britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības dokumentus, kas atklāj bankas sniegto palīdzību turīgiem klientiem, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas un no varasiestādēm noslēpt miljardiem dolāru.

Šie dokumenti norāda, ka HSBC nodrošinājusi kontus starptautiskiem noziedzniekiem, korumpētiem uzņēmējiem, politiķiem un slavenībām.

Atklātībā nonākušajos dokumentos iekļauti vairāki bijušie un pašreizējie politiķi no Lielbritānijas, Krievijas, Indijas, Āfrikas valstīm, Saūda Arābijas, Bahreinas, Jordānijas un Marokas.

Dokumentos norādīts, ka HSBC darbinieki zinājuši par klientu nodomiem noslēpt savu naudu no varasiestādēm.

ICIJ vēsta, ka šajos dokumentos atrodami tādu cilvēku vārdi, pret kuriem vērstas ASV sankcijas, tostarp Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Genādijs Timčenko, pret kuru vērstas sankcijas saistībā ar Ukrainas krīzi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas