Atšķirība starp Latviju un attīstītajām valstīm sāk samazināties, saka OECD

0 komentāri

Ienākumu un produktivitātes ziņā Latvijas atšķirība no turīgākām valstīm samazinājusies. Taču pieaug nevienlīdzība un ir vērojamas problēmas darba tirgū. Tā secinājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD, kurai Latvija šogad vēlas pievienoties.

Lai uzlabotu situāciju darba tirgū, tā rekomendē veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošajiem un domāt par ekonomiskajiem stimuliem, lai viņus atgrieztu. Tāpat, ekspertu ieskatā, par maz uzmanības pievērsts arī darbaspēka ievešanai. Attiecībā uz darba tirgu citi ieteikumi paredz izvērtēt iespēju pārskatīt minimālo algu, piemēram, nosakot to atšķirīgu dažādos reģionos, vai samazināt valodas prasības dažādās profesijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Organizācija arī rekomendē noteikt adekvātu sociālo aizsardzību un padarīt pieejamākus atbalsta pasākumus tiem cilvēkiem, kuriem tas visvairāk vajadzīgs.

Konkrētāk, problēmas OECD saskata attiecībā uz darba meklētājiem un pensionāriem, kuru vidū arī vērojama nevienlīdzība.

Papildus ekspertu skatījumā vajadzētu turpināt iesākto jomās, kur ir sasniegts progress, piemēram, pilnveidojot darba vidē balstīto mācību sistēmu.

Labklājības ministrs Jānis Reirs norādījis, ka jau pārskata tapšanas laikā Latvija pavirzījusies uz priekšu daudzu rekomendāciju ieviešanā, un solījis, ka šie jautājumi arī turpmāk būs valdības redzeslokā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas