Aptuveni 60 lielajiem uzņēmumiem samazināsies elektrības izmaksas

0 komentāri

Ekonomikas ministrija sākotnēji rosināja piešķirt obligātās iepirkuma komponentes atlaidi aptuveni astoņiem lieliem uzņēmumiem, kuri gadā patērē vismaz 30 gigavatstundas, taču šodien valdība nolēma latiņu samazināt un piešķirt atlaides, jau sākot ar 10 gigavatstundām.

Šāds elektrības patēriņš ir aptuveni 60 uzņēmumiem, tajā skaitā ne tikai uzņēmumam Liepājas metalurgs, Cemex un Valmieras stikla šķiedra, bet arī Lauma un Food Union.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Obligātā iepirkuma komponente sastāv no divām daļām (gāzes koģenerācija un atjaunojamie resursi). 85% atlaidi varēs saņemt par atjaunojamie resursiem.

Uz atlaidi  varēs pretendēt uzņēmumi, kuru izdevumos elektrības izmaksas veido piekto daļu. Jābūt ieviestiem arī Latvijas energopārvaldības sistēmas standartiem.

KVV Liepājas metalurgs obligāto iepirkumu komponenti minēja kā vienu galvenajiem iemesliem nesenajai darbinieku atlaišanai un ražošanas jaudu samazināšanai.

LNT šodien neizdevās sazināties ar metalurga vadību, lai uzzinātu par tālākiem uzņēmuma plāniem. Ziņu nav arī ministrijai, kas nevar aplēst iespējamo elektrības izdevumu ietaupījumu Metalurgam. Bet runa varētu būt par vismaz miljonu.

Atlaižu programma darbosies pēc principa – vispirms iztērē, tad saņem kompensāciju. Valsts atbalstam varēs sākt pieteikties nākamgad un tam no budžeta plānots atvēlēt 12 ar pus miljonus eiro. Tas gan ietekmēs tikai 17.gada budžetu un šos izdevumus segs no Latvenergo dividendēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas