Apsara: Zīmola Možums pārdošana lietuviešiem pasliktinās tējas kvalitāti

1 komentārs
Apsara: Zīmola Možums pārdošana lietuviešiem pasliktinās tējas kvalitāti
FOTO: Flickr

Latvijas tējas ražotājas SIA Inteka un zīmola Možums pārdošana lietuviešu kompānijai Gemaga varētu pazemināt tējas kvalitāti, savukārt pašmāju ražotāja SIA Apsara darbību darījums neietekmēs, atzina Apsara īpašnieks Ikars Keišs.

“Lietuvieši sola palielināt ražošanu, taču tas neatstās negatīvu iespaidu uz Apsara apgrozījumu, jo uzņēmumi pārstāv divas dažādās kvalitātes grupas. Latvieši tomēr novērtē konkrētu kvalitātes latiņu, pie kuras pieturamies, līdz ar to mums ir izveidojies uzticams klientu loks. Tādējādi kopumā darījumu vērtēju pozitīvi, jo tā rezultātā Apsara paliek vienīgais īstais Latvijas izcelsmes tējas ražotājs,” sacīja Keišs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus viņš prognozēja, ka darījums negatīvi atsauksies uz Možuma tējas kvalitāti, jo ārzemju vairumtirdzniecības firmas “tendētas visu optimizēt, lai gūtu lielāku peļņu”.

“Īpašnieks ir nezināms ārzemju investors, uz kuru vietējais direktors ar tīru sirdsapziņu var novelt visus merkantilos lēmumus. Tējas tirgus Latvijā jau tā ir pārpludināts ar zemas kvalitātes izstrādājumiem. Šī darījuma rezultātā pirmie, visticamāk, cietīs darbinieki, jo investori, kas pārpērk pašmāju uzņēmumus, parasti optimizē izdevumus – izejvielu cenas, algas, darbinieku sastāvu. Pieredze rāda, ka šādas “optimizācijas” rezultātā cieš kvalitāte, un pircējs uz to reaģēs,” sacīja Keišs.

Tāpat viņš atzina, ka Latvijas uzņēmējiem nevienlīdzīgā cīņā ar ārzemju kapitālu katra diena ir kā kauja, jo Rietumu kapitāls, lai iekarotu tirgu, varot atļauties pāris gadus investēt un strādāt ar zaudējumiem.

“Tikmēr pretī ir vietējais uzņēmējs, kuram ne tikai nav atbalsta no valsts, bet vēl ir arī kredītsaistības ar ārzemju kapitālam piederošajām bankām. Tādēļ liels kārdinājums visu pārdot un beidzot izbaudīt sava smagā darba augļus,” sacīja uzņēmējs.

Viņš arī atgādināja, ka pirms vairākiem gadiem Norvēģijas kapitālam piederošais uzņēmums Spilva nopirka vienu no trim vietējiem tējas ražotājiem – SIA Latplanta, tagad Možumu iegādājās lietuvieši, līdz ar to Apsara palicis vienīgais pašmāju tējas ražotājs.

Kā ziņots, Kauņā bāzētā tējas un kafijas vairumtirdzniecības kompānija Gemaga paziņoja, ka iegādājusies Latvijas tējas ražotāju Inteka, kas pārvalda populārāko tējas zīmolu Možums un aizņem trešo daļu Latvijas tirgus, 21.aprīlī vēsta Vz.lt. Darījuma summa netiek izpausta, bet uzņēmuma finanšu dati pēdējos gados pasliktinājušies.

Uzņēmumā strādā 60 cilvēki, mēnesī Inteka saražo 200 tonnu tējas, un kompānijas gada apgrozījums labākajos gados sasniedzis piecus miljonus eiro. Inteka nodarbojas arī ar kafijas un bakalejas preču vairumtirdzniecību.

Kā liecina Firmas.lv informācija, līdz šā gada marta vidum uzņēmums līdzīgās daļās piederēja Intekas valdes priekšsēdētājam Oļegam Neboračko un uzņēmumam Battika, kas vienādās daļās pieder Eduardam Žoludevam un Romānam Kolontajam, kurš arī ir Intekas valdes loceklis.

Stanevičs norādījis, ka ražošanas jaudas plānots divkāršot, palielinot eksportu tirgos, kuros strādā Gemaga, – Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā un Polijā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • zeķe
    0

    zeķe

    nja... gemagas pārstāvētie zīmoli izsauc tikai smīnu un nicinājumu... mē.sli tiek tirgoti kā pārtikai domātie. acīmredzot možums ies tur pat.

    05.05.2015 23:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas