airBaltic investors varētu būt kompānija Bombardier, saka Augulis

0 komentāri

Latvijas nacionālās aviokompānijas stratēģiskais investors varētu būt Kanādas lidmašīnu ražotājs Bombardier, intervijā raidījumā 900 sekundes pauda labklājības ministrs Uldis Augulis, kurš, iespējams, drīz kļūs par satiksmes ministru.

Uldis Augulis intervijā atklāja, ka valdības slēgtajās sēdēs jau ir runāts par to, ka Bombardier varētu kļūt par airBaltic investoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kā es izprotu, kas ir stratēģiskais investors – tā ir liela aviokompānija, kas ienāk ar savām daļām, [..] vai arī lidmašīnu ražotājs. Ideālā gadījumā tas būtu Bombardier, no kura airBaltic iegādājās lidmašīnas. [..] Slēgtajās sēdēs šāds jautājums jau ir izrunāts, un sarunas bijušas,” sacīja Augulis.

Komentējot Bombardier finanšu situāciju, ministrs norādīja, ka Kanādas valdība ir pietiekami daudz investējusi kompānijā, lai to noturētu un tā attīstītos. Savukārt vērtējot Bombardier lidmašīnu piegādes kavēšanos airBaltic, viņš norādīja, ka pats arī gribētu, lai lidmašīnas ir drošas un ar tām varētu droši lidot.

Pēc Auguļa teiktā, līguma noslēgšana ar Vācijas investoru Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu un valsts aizdevums nodrošinās to, ka airBaltic pašu kapitāls ir pozitīvs, lai kompānija varētu īstenot savu biznesa plānu un veiksmīgi attīstīties. Bet ar šo process neapstāsies, un tiks meklēts stratēģiskais investors.

Šim investoram tiks izstrādāts piedāvājums. ”Ja tā ir aviokompānija, tas ir cits stāsts, ja tas ir ražotājs, tad ir cits stāsts – vai nāk ar investīciju un šī investīcija ir lidmašīnas, vai arī naudas veidā. Ir jāvērtē, kādas iespējas būs,” savu pozīciju skaidroja Augulis.

Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražotājam Bombardier radušās grūtības, izstrādājot jaunās CSeries lidmašīnas – izstrāde aizkavējusies par vairākiem gadiem un ievērojami pārsniegusi paredzētos izdevumus. Bombardier pērn arī ziņoja par darbinieku atlaišanu, skaidrojot to ar ražošanas apjomu samazināšanu.

Video!

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka pavisam droši ir tas, ka ceturtdien, 4. februārī, tiks parakstīts līgums ar investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, apstiprināja Satiksmes ministrijas Valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Tajā pašā laikā Ozoliņš sacīja, ka turpinās sarunas arī ar citiem potenciālajiem investoriem.

Tas ir oficiāli! Ceturtdien parakstīs līgumu ar airBaltic investoru Montāgu-Girmesu

Kā zināms, airBaltic ir negatīvs pašu kapitāls, kas apgrūtina norēķinus par gaisa kuģu līzingu un jauno Bombardier lidmašīnu iegādi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas